L, 4.02.2023

Manchester Unitedi peatreener tegi Ronaldo osas üllatava avalduse

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Manchester Unitedi peatreener tegi Ronaldo osas üllatava avalduse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Erik ten Hag (vasakul) ja Cristiano Ronaldo.
Erik ten Hag (vasakul) ja Cristiano Ronaldo. Foto: Carl Recine/REUTERS/Scanpix

Jalgpalli MMi eel põletas Cristiano Ronaldo sillad nüüdseks endise koduklubi Manchester Unitediga. Tiimi peatreener Erik ten Hag ütles, et Portugali ässa väljaütlemised tulid talle üllatusena.

2021. aasta suvel Unitediga taasliitunud Ronaldo roll oli muutunud kaootiliseks. Tema lahkumisest räägiti juba hooaja eel, ent sobivat kosilast ei leidunud. Uue peatreeneri ten Hagiga läksid suusad risti.

Mõned nädalad tagasi avaldus Piers Morganile antud intervjuu, kus Ronaldo tegi maha nii hollandlasest lootsi kui ka Unitedi tiimi. Kiiresti sai selgeks, et läbi aegade üks paremaid jalgpallureid võistkonnas ei jätka. 22. novembril lõpetati ka ametlikult tema leping.

Värskes usutluses tuli ten Hag aga lagedale uue infoga. «Kohe, kui tiimi tulin, tahtsin, et Ronaldo jääks. Ta tahtis [lõpuks] lahkuda, see oli päris selge. Olukorras, kus mängija ei taha meeskonnas olla, pole mõtet teda kinni hoida,» arutles Unitedi peatreener. 

Aga ta lisas: «See intervjuu oli esimene kord, kui kuulsin, et ta soovib lahkuda. Klubi ei saa sellist asja aktsepteerida. Enne seda polnud ta mulle midagi öelnud.»

Ten Hag jätkas: «Hooaja sees üleminekuakent pole, aga ta ei öelnud kordagi, et «tahan ära minna.» Suvel vestlesime korra, ta ütles: «Mõtlen seitse päeva, siis ütlen, kas tahan jätkata.» Ta naasis ja sõnas: «Tahan jääda.» Kuni [Morgani] intervjuuni ei kuulnud ma rohkem midagi.»

Peatreeneri sõnutsi oli Ronaldo tema plaanides sees, aga... «Ta on suurepärane mängija, särava ajalooga. Aga see on nüüd minevik, peame vaatama tulevikku.»

Praegu kaitseb Ronaldo MMil Portugali värve. Kaheksandikfinaalis Šveitsi vastu jäi ta üle väga pika aja algkoosseisust välja. Sellele vaatamata teeniti ülekaalukas 6:1 võit.

Täna kell 17 kohtub Portugal veerandfinaalis Marokoga.

Märksõnad
Tagasi üles