N, 23.03.2023

BLOGI ⟩ Kalev/Cramo kaotas staaridest kubisevale Türgi klubile 15 punktiga

Postimees Sport
Kalev/Cramo kaotas staaridest kubisevale Türgi klubile 15 punktiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kalev/Cramot mängumehed.
Kalev/Cramot mängumehed. Foto: Tairo Lutter

Korvpalli FIBA Europe Cupi vahegrupi esimeses mängus kohtus BC Kalev/Cramo võõral väljakul Türgi klubiga Gaziantep ja kaotas 62:77. Postimees vahendas matši otseblogis.

Enne mängu

Ilmataat rikkus ka kalevlaste plaane, nii nagu paljude teistegi omi. Meeskond pidi esmaspäeval kell 12.40 lendama Istanbuli kaudu Türgi linna Gaziantepi, kus kohtutakse kohaliku võistkonnaga. Ent lumetorm Birgiti tõttu lend tühistati.

Lõpuks jõutis Süüria piiri ääres asuvasse linna alles täna, mängupäeva varahommikul. 

«Eks unegraafiku lööb veidi sassi, aga mis seal ikka, looduse vastu ei saa,» nentis Kalevi peatreener Heiko Rannula intervjuus Postimehele.

Lisaks logistilistele muredele pole ka rivid kõige paremas korras. Põhitegijatest on õlavigastuse tõttu küll audis vaid Alterique Gilbert, ent Kalevist käis hiljuti üle ka viiruselaine. Martin Dorbek, Tanel Kurbas ja Wesley Van Beck pole haigusest siiani korralikult taastunud.

«Päris täpselt ei teagi, mis see on. Van Beck oli ka vahepeal päris kehvas seisus. Võib-olla välimiselt ei tundugi haige, aga päris tippvormis ta praegu pole,» selgitas Rannula.

Kuigi Türgi klubi on kahe liiga peale viimasest seitsmest mängust võitnud vaid ühe, peitub neis kõvasti sisu.

«Gaziantep on paberil ikka väga tugev meeskond. Seal on mehi, kes mänginud NBAs neli-viis hooaega ja olnud reaalselt mängumehed. Individuaalset klassi on kõvasti,» tõdes Rannula.

Kõlavamatest nimedest tasub ära märkida tagamehed, hooajal 2018/19 New York Knicksi eest keskmiselt 10,7 punkti visanud Damyean Dotson ning Euroliiga karastusega Olivier Hanlan ja Conner Frankamp. VTB Ühisliiga ja teiste Euroopa tippsarjade kogemust jagub tiimi veel.

«Aga nagu ameeriklaste satsidega ikka, mängitakse väga ebastabiilselt, vahel ka tujukalt. Kindlasti on neil nõrku kohti, aga individuaalselt on nad väga võimsad. Just see Türgi mäng tuleb väga keeruline,» jätkas Rannula analüüsi.

«Neil on tagaliinis kolm väga ohtlikku mängijat. Igas mängus skoorib erinev mees. Pall jääb väga palju ühe mehe kätte, kes otsustab, mis saab edasi. Meie taktika jääb samaks: peame manööverdama ning erinevate kaitsetega neid natuke segama. Põhiasjad on kindlasti üks-üks-kaitse ja lauavõitlus.»

Kui Kalev libastus Europe Cupi esimeses faasis kuuest mängust vaid korra, siis Gaziantep kaotas pooled, sealjuures kolm viimast järjest. H-vahegruppi kuuluvad veel hollandlaste Den Bosch ja sakslaste Crailsheim. Veerandfinaali pääsevad kaks paremat.

Märksõnad
Tagasi üles