K, 8.02.2023

Tartu Bigbank jõudis euromängu paika Assooridele kohale, meeste pagas aga mitte

Toimetas Ville Arike
Tartu Bigbank jõudis euromängu paika Assooridele kohale, meeste pagas aga mitte
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu Bigbanki meeskond Assooridel asuvas spordisaalis.
Tartu Bigbanki meeskond Assooridel asuvas spordisaalis. Foto: Facebook / Bigbank Tartu

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond pole ainus, kelle sellenädalane reis eurosarjamängule ei möödunud viperusteta. Omad üleelamised olid ka Portugalile kuuluvatele Assoori saartele sõitnud Tartu Bigbanki võrkpallimeeskonnal.

«KOHAL!... aga oli see alles teekond!» algas sissekanne meeskonna Facebooki kontol.

«Kui oli selgunud, et meie järgmine vastane CEV Challenge Cupil on Assooridel tegutsev Fonte do Bastardo, oli kohe teada, et seiklusterohke see reis tuleb. Tegelikkus pakkus pika reisipäeva jooksul nii mõnegi üllatuse.

9.30 startisime bussiga Tartu Ülikooli spordihoone eest ja avaetapp Tartu-Tallinn läks planeeritust isegi kiiremini (suur tänu kõigile sahameestele ja -naistele, kes maantee pärast esmaspäevast tormi puhtaks jõudsid teha), see võimaldas enne lennujaama siirdumist Tallinnas veel korraliku lõunasöögi teha.

13.55 algusega planeeritud lend Frankfurti startis peaaegu õigeaegselt ja kohale jõudsime viperusteta, tundus vaid, et maandumise asemel lennuk küll kukkus maandumisrajale.

17.45 pidi väljuma teine lend Lissaboni, kuid Frankfurdi lennujaama töötajad jäid oma toimetamistega hätta, lõpuks passisime pikalt lennukis ja startisime peaaegu 2 tundi planeeritust hiljem. Lootus kiirema lennusõiduga aega tagasi teha ei täitunud.

21.40 pidi väljuma kolmas lend Terceira Lajes'isse, kuid meie olime sel kellaajal veel eelmise lennuki peal. Kohe, kui lennukist terminali jõudsime, ootas meid närviline, kuid abivalmis lennujaama töötaja, kelle sabas sõna otseses mõttes jooksime (sh hüppeliigest vigastanud Ronald Järv, kelle lonkamisjooksu kahjuks videole ei õnnestunud võtta) läbi lennujaama õigesse väravasse ja jõudsime napilt lennukile.

~22.00 või veidi hiljem väljus meie lennuk Assooridele ja nagu korduvalt varemgi sel reisipäeval, pidime kuulma kapteni vabandusi – kahjuks venis ka see lend planeeritust pikemaks. Lõpuks olime südaöö paiku tormises ja vihmases Terceira Lajes'i lennujaamas.

Assooride asukoht.
Assooride asukoht. Foto: maps.google.com

~00.00 alustasime tavapärast arvamismängu «ei tea kas kõigi pagas kohale ka jõuab». Selgus, et seekord olime kõik selle mängu kaotanud, sest mitte kellegi pagas ei jõudnud kohale. Õnneks on mängijate mänguvarustus alati käsipagasis, mistõttu puudust tunneme hügieenivahenditest ja ihupesust.

~01.00 olime kõik kenasti hotellis, saime sooja suppi ja kuivanud kana riisiga. Kokku oli selleks hetkeks meie reis kestnud 19 tundi.

* kõik kellaajad on välja toodud vastavalt sellele ajatsoonile, kus konkreetsel hetkel asusime – kokku kogesime eilse päevaga 4 erinevat ajatsooni.

Hommikul ärgates ootas meid pealtnäha mõnus 13 soojakraadi ja päike, kuid torm möllab siin sama hullusti nagu kodumaal ja välja ei kipu kuidagi. Nagu pildilt näha, on kõik mehed hommikuseks (eesti aja järgi küll pärastlõunaseks) trenniks saalis ja valmistume õhtuseks mänguks.

PS – tagasisõit on planeeritud palju keerulisema ja kahepäevasena, eks näis mis üllatusi see veel toob!»

Eesti paremaid rannavõrkpallureid Kusti Nõlvak kirjutas postituse alla kommentaariks: «Tavaline rannavõrkpalluri elu 😁 Edu mänguks!»

Euromäng algab täna Eesti aja järgi kell 22.30. Kahe nädala eest Tartus peetud avamängu Bigbank kaotas 1:3.

Märksõnad
Tagasi üles