Maik-Kalev Kotsar aitas Baskonial alistada Euroliiga valitseva meistri

Toimetas Ville Arike
Baskonia kaks võtmemängijat: Maik-Kalev Kotsar (vasakul) ja Pierriá Henry.
Baskonia kaks võtmemängijat: Maik-Kalev Kotsar (vasakul) ja Pierriá Henry. Foto: Baskonia/Facebook

Eesti koondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Vitoria Baskonia satub üha paremasse hoogu, Euroliigas alistati võõrsil tiitlikaitsja Istanbuli Anadolu Efes 83:78!

Baskonia jäi poolajavileks taha 36:46, kuid võitis kolmanda veerandaja koguni 28:12 ja asus ise juhtima 64:58. Efes võttis järele ja pääses kolm minutit enne lõppu ette 73:72. Siis tabas Kotsar koos veaga, järgmisel rünnakul viskas korvi Rokas Giedraitis ning seejärel uuesti Kotsar! Lõplikult võttis küsimärgid õhust Giedraitise 18 sekundit enne lõppu visatud kolmene seisuks 81:76.

18 minutit mänguaega saanud Kotsar viskas 6 punkti ja noppis 4 lauapalli. Raieste kogus kolme minutiga ühe lauapalli ja korvisöödu. Baskonia resultatiivsemad olid tagamehed Markus Howard 19 ja Vanja Marinkovic 18 punktiga. Efesele tõi Vasilije Micic 17, Amath M'Baye 16 ja Will Clyburn 15 punkti.

Baskonia sai viie kaotuse kõrvale kaheksanda võidu ja tõusis kuuendaks. Efes jätkab seitsme võiduga. Juhib Istanbuli Fenerbahce kümne võiduga. Reedel peab Baskonia Istanbulis teisegi mängu, kohtudes Fenerbahcega.