L, 25.03.2023

Berlusconi lubas jalgpalluritele hankida bussitäie prostituute

Postimees Sport
Berlusconi lubas jalgpalluritele hankida bussitäie prostituute
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Silvio Berlusconi.
Silvio Berlusconi. Foto: Guglielmo Mangiapane/Reuters/Scanpix

Itaalias on susisemas skandaal, kus endine peaminister Silvio Berlusconi lubas talle kuuluva Monza jalgpallimeeskonna mängijatele, et toob neile bussitäie prostituute, kui neil õnnestub võita ühte Serie A tippklubidest.

Kõik see võinuks jääda tähelepanuta, kuid kolmapäeval lekkis Berlusconi mängijatele peetud kihutuskõnest video. «Nüüd mängite Milani ja Juventusega. Kui võidate ühe nendest tippmeeskondadest, toon riietusruumi bussitäis hoorasid,» ütles 86-aastane Berlusconi teisipäeval mängijatega toimunud jõuluõhtusöögil.

Sageli värvikat kõnepruuki kasutavat Berlusconit süüdistati 2011. aastal seksis alaealise prostituudiga. Veteranpoliitik mõisteti 2015. aastal apellatsioonis õigeks pärast seda, kui kohtunik otsustas, et Berlusconi ei teadnud prostituudi vanust.

Itaalias viraalseks muutunud videoklipile andsid hoogu Berlusconi poliitilised vastased, kes mõistsid vanahärra sõnavõtu hukka. Tsentristliku partei Italia Viva senaator Daniela Sbrollini nimetas seda Berlusconi tavapäraseks kõnepruugiks, kus ta näitab üles naiste vihkamist.

Berlusconi ei suutnud uskuda, et nali võib sellist pahameelt esile kutsuda. Tema hinnangul puudub kriitikutel huumorimeel.

Monza tõusis sel hooajal esimest korda Serie A-sse ja alistas septembris Juventuse. Jaanuaris mängitakse taas Interi ja Juventusega ning veebruaris minnakse vastamisi Berlusconi vana klubi AC Milaniga.

Kolm aastakümmet AC Milani omanud miljardärist meediamogul Berlusconi ostis Monza 2018. aastal. Monza on hetkel viie võidu, ühe viigi ja üheksa kaotusega 14. kohal.

Märksõnad
Tagasi üles