Ülisuure eduseisu maha mänginud Baskonia pani ikkagi Euroliiga liidri pikali, Kotsarilt võimas esitus

Maik-Kalev Kotsar
Maik-Kalev Kotsar Foto: Baskonia/Facebook

Korvpalli Euroliiga 14. voorus läksid vastamisi Eesti koondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Vitoria Baskonia ja Istanbuli Fenerbahce. Türgis toiminud kohtumise suutis Baskonia 76:70 võita.

Sel nädalal Türgis juba valitseva Euroliiga meistri Istanbuli Anadolu Efesi alistanud Baskonia mängumehed said ka täna väga hästi minema. Kui esimesed minutid kulgesid punkt-punktis, siis ühtäkki tabasid Baskonia mängumehed mitu rasket viset ning võitsid avaveerandi 21:13.

Järgnevad 10 minutit olid väga huvitava stsenaariumiga. Baskonia haaras esmalt 13-punktilise eduseisu, ent vähem kui minutiga jõudis kodumeeskond kolme kaugviske toel nelja silma kaugusele. Pärast Baskonia mõtlemisaega vastas Hispaania meeskond omakorda 10:0 vahespurdiga. Avapoolajal kasvas korraks eduseis isegi 21-punktiliseks, ent pikemale pausile mindi Baskonia 52:33 eduseisus.

Teisel poolajal alustas Fenerbahce taaskord jõulist tagasitulekut. Ühtäkki saadigi enda mänguvanker ilusti veerema ning jõuti jälle nelja silma kaugusele. Kolmanda veerandaja lõpp kuulus aga jällegi Baskoniale, kes läks viimasele 10 minutile vastu 67:56 eduseisus.

Viimases vaatuses suutis Baskonia pikalt turvalist eduseisu hoida ning näis, et võit on ainult vormistamise küsimus. Viimastel minutitel tekkis justkui võiduhirm ning kaotati palli väga ootamatutes kohtades. Kolmandat korda jõudis kodumeeskond nelja punkti kaugusele. Viimasel minutil olid Baskonia mängumehed vabavisetel aga täpsed ning lõpuks võeti ikkagi 76:70 võit.

Väga ühtlaselt skoorinud (neli meest üle 10 punkti) Baskonia parimana viskas Markus Howard 15 punkti. Maik-Kalev Kotsari kontosse jäi 21 minuti juures 10 punkti ja viis lauapalli. Sander Raieste mänguaega ei teeninud. Marko Guduric viskas Fenerbahce parimana 14 silma.

Baskonia kirjutas tabelisse viie kaotuse kõrvale üheksanda võidu, millega kerkiti 4.-6. kohta jagama. 10 võidu kõrvale neljanda kaotuse saanud Fenerbahce jätkab Euroliiga liidrina.