Eesti sulgpallikoondis jätkab EM-valiksarja täiseduga

Kristin Kuuba.
Kristin Kuuba. Foto: Margus Ansu

EM-valikturniiril Hollandis jätkas Eesti koondis puhaste paberitega alistades 3:2 Itaalia, vahendab Eesti sulgpalliliit.

Kohtumist alustati segapaarismänguga ja platsile astusid Kristjan Kaljurand/Helina Rüütel, teisel pool võrku oli itaallased David Salutt/Yasmine Hamza. Peaaegu tund aega kestnud kohtumise võitis kolmes geimis Kaljurand/Rüütel seisuga 19:21, 21:16, 21:18.

Meeste üksikmängus tegi oma selle valikturniiri esimese mängu Kart Kert, minnes vastamisi Fabio Caponioga. Tasavägise avageimi kaotas Kert 20:22 ja teises geimis võitis Capionio geimi kindlamalt 15:21.

Naiste üksikmängus kohtusid omavahel maailma 43. reket Kristin Kuuba ja 132. reket Judith Mair. Esimene geim möödus kuni joogipausini tasavägiselt, kuid sealt edasi keeras Kuuba kindlamalt punktid enda kasuks ja võitis 21:16. Teise geimi võitis Kuuba sama skooriga, kuid kindlama mänguga, nõnda asus Eesti kohtumist juhtima 2:1.

Meeste paarismängus läksid omavahel mõlema riigi meistrid, Kristjan Kaljurand/Raul Käsner ja Giovanni Greco/David Salutt. Avageimi võitsid itaallased 21:18, teises geimis olid kindlamalt üle Kaljurand/Käsner võites 21:16. Otsustavas geimis sai, aga Eesti paari jaks otsa ja vastu tuli võtta 11:21 kaotus.

Otsustavaks mänguks täna sai naiste paarismäng Kati-Kreet Marran/Helina Rüütel ja Yasmine Hamza/Judith Mairi vahel. Maailma edetabelis 53. real paiknev Marran/Rüütel tõid Eestile kindla võidu seisuga 21:14, 21:13, millega kindlustati Eestile 3:2 võit Itaalia üle.

Laupäeval läheb Eesti alagrupi viimases mängus vastamisi Hollandiga.