P, 29.01.2023

JÄRELVAADATAV ⟩ Ujumises selgitati Eesti juunioride ja noorte lühiraja meistrid

Postimees Sport
Ujumises selgitati Eesti juunioride ja noorte lühiraja meistrid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Eesti Ujumisliit

20.–22. detsembrini peeti Tallinnas Sõle spordikompleksis ujumise Eesti juunioride ja noorte lühiraja meistrivõistlusi. Postimees kandis võistlusi üle otseülekandes ning neid on võimalik päevade kaupa ka järelvaadata.

Kolmas päev:

Tütarlaste (sünniaasta 2005–2006) 50 m liblikujumise võitis Polina Timofejeva (27,86), kellele järgnesid Ülle Harjaks (27,98) ja Kertu Kann (29,24). Sünniaastaga 2007 ja nooremate tütarlaste seas võidutses samal distantsil Miriam Jürisoo (27,90), kellele järgnesid Maari Randväli (28,12) ja Mirtel Merimaa (28,98). 

Poiste (sünniaasta 2004-2005) 50 m liblikujumise võitis Artur Tobler (24,38), kellele järgnesid Daniil Drozdov (24,44) ja Jako Joosep Viirupuu (25,05). Sünniaastaga 2006 ja nooremate poiste seas võidutses samal distantsil Artjom Alteberg (25,90), kellele järgnesid Nikita Kazarevski (26,16) ja Georg Vaino (26,31). 

Tütarlaste (sünniaasta 2005-2006) 200 m vabaltujumise võitis Karolin Victoria Kotsar (2.05,81), kellele järgnesid E. Aabrams (2.06,42) ja Laura Tammik (2.10,05). Sünniaastaga 2007 ja nooremate tütarlaste seas võidutses samal distantsil Maari Randväli (2.06,84), kellele järgnesid Elli Lovi (2.09,24) ja Kirke Mõtsnik (2.09,72)

Poiste (sünniaasta 2004-2005) 200 m vabaltujumise võitis Georg Filippov (1.49,27), kellele järgnesid Georgi Goldberg (1.53,92) ja Lars Sebastian Antoniak (1.54,04). Sünniaastaga 2006 ja nooremate poiste seas võidutses samal distantsil Mark Iltsisin (1.53,78), kellele järgnesid Siim Kesküla (1.56,15) ja Kennert Jõgis (1.57,16). 

Tütarlaste (sünniaasta 2005-2006) 100 m seliliujumise võitis Polina Timofejeva (1.03,17), kellele järgnesid Katalina Larikova (1.04,39) ja Kertu Kann (1.04,91). Sünniaastaga 2007 ja nooremate tütarlaste seas võidutses samal distantsil Miriam Jürisoo (1.02,75), kellele järgnesid Polina Sovtsa (1.03,70) ja Mirtel Merimaa (1.05,53).

Poiste (sünniaasta 2004-2005) 100 m seliliujumise võitis Alan Smok (53,73), kellele järgnesid Lars Kuljus (55,14) ja Hans Herman Männik (55,26). Sünniaastaga 2006 ja nooremate poiste seas võidutses samal distantsil Jakob Toming (56,86), kellele järgnesid Dmitri Sillaste (57,92) ja Anton Pashenkov (59,05).

Tütarlaste (sünniaasta 2005-2006) 50 m rinnuliujumise võitis Eneli Jefimova (30,14), kellele järgnesid Jekaterina Vorontsova (31,99) ja Anita Gudovskaja (34,31). Sünniaastaga 2007 ja nooremate tütarlaste seas võidutses samal distantsil Egle Salu (32,31), kellele järgnesid Polina Volodina (33,20) ja Emila Anson (33,79). 

Poiste (sünniaasta 2004-2005) 50 m rinnuliujumise võitis Ralf Roose (28,04), kellele järgnesid Hans-Mikk Kuulpak (28,89) ja Karl Christopher Teder (29,03). Sünniaastaga 2006 ja nooremate poiste seas võidutses samal distantsil Atrjom Alteberg (29,70), kellele järgnesid Kristjan Reivart (30,11) ja Martin Pärtel (30,29). 

Tütarlaste (sünniaasta 2005-2006) 800 m vabaujumise võitis Eneli Jefimova (9.31,64). Sünniaastaga 2007 ja nooremate tütarlaste seas võidutses samal distantsil Elli Lovi (9.19,07), kellele järgnesid Kirke Mõtsnik (9.22,95) ja Karola Paju (9.52,16). 

Tütarlaste (sünniaasta 2005-2006) 400 m kompleksujumise võitis uue Eesti vanuseklassi rekordiga Violanta Gurjanova (4.51,13). Talle järgnesid Karolina Victoria Kotsar (4.51,64) ja Laura Tammik (5.09,96). Sünniaastaga 2007 ja nooremate tütarlaste seas võidutses samal distantsil Ute Viktoria Liu Yeung (5.05,65), kellele järgnesid Veronika Tsistsjakova (5.08,12) ja Kesnia Bazanova (5.09,40)

Poiste (sünniaasta 2004-2005) 400 m kompleksujumise võitis Artur Tobler (4.29,62), kellele järgnesid Alan Smok (4.30,91) ja Lars Sebastian Antoniak (4.32,14). Sünniaastaga 2006 ja nooremate poiste seas võidutses samal distantsil Mark Iltsisin (4.36,57), kellele järgnesid Artjom Alteberg (4.41,69) ja Aleksei Denissov (4.50,32).

Sünniaasta 2004-2005 4 x 50 m kombineeritud segateate võitis Kalevi Ujumiskooli nelik (Tristan Tsopp, Polina Timofejeva, Eneli Jefimova, Georg Filippov), püstitades ajaga 1.46,07 ka uue Eesti vanuseklassi rekordi. Sünniaastaga 2006 ja nooremate samal distantsil võidutses klubi Wiru Swim (Jakob Toming, Mirtel Merimaa, Egle Salu, Robert Sammel) ajaga 1.52,57.

Sünniaasta 2004-2005 tütarlaste 4 x 50 m vabaujumise võitis Kalevi Ujumiskool (Polina Timofejeva, Loreen Ulp, Johanna Fertrud Jõenurm, Eneli Jefimova) ajaga 1.49,81.  Sünniaastaga 2006 ja nooremate samal distantsil võidutses ujumisklubi TOP (Miriam Jürisoo, Greete Kikas, Polina Sovtsa, Kirke Mõtsnik) ajaga 1.49,56.

Sünniaasta 2004-2005 poiste 4 x 50 m vabaujumise võitis TOPi ujumisklubi (Artur Tobler, Lars Kuljus, Hans-Mikk Kuulpak, George Goldberg) püstitades ajaga 1.32,00 ka uue Eesti vanuseklassi rekordi. Sünniaastaga 2006 ja nooremate samal distantsil võidutses Ujumise Spordiklubi (Kristo Rannik, Siim Kesküla, Artjom Alteberg, Nikita Kazarevski) ajaga 1.36,65.

Kõikide tulemustega on võimalik tutvuda SIIN.

Õhtune programm:

Eelujumised: 

Teine päev:

Tütarlaste (sünniaasta 2005–2006) 100 m vabaltujumise võitis Karoli Victoria Kotsar ajaga 57,62. Teiseks tuli Laura Tammik (58,91) ja kolmandaks Evalotta Victoria Aabrams (59,37).

Tütarlaste sünniaastaga 2007 ja nooremad konkurentsis võitis 100 m vabaltujumise Maari Randväli (58,13), teine oli Egle Salu (58,58) ja kolmas Miriam Jürisoo (59,14).

Poiste (sünniaasta 2004–2005) 100 m vabaltujumise võitis Georg Filippov (49,95), teine oli Mattias Vool (50,20) ja kolmas Daniil Drozdov (50,32).

Poiste sünniaastaga 2007 ja nooremad konkurentsis võitis 100 m vabaltujumise Siim Kesküla (52,44), teine oli kennert Jõgis (52,63) ja kolmas Kristo Rannik (52,96).

Tütarlaste (sündinud 2005–2006) 50 m seliliujumise võitis Polina Timofejeva (29,27), teine oli Ülle Harjaks (29,81) ja kolmas Kertu Kann (30,00).

Tütarlaste, kes sündinud 2007 või hiljem, konkurentsis võidutses 50 m seliliujumises Polina Sovtsa (29,48), teine oli Mirtel Merimaa (29,55), kolmas Adele Roop (31,05).

2004–2005 sündinud poiste konkurentsis võitis 50 m seliliujumise Alan Smok (25,21), Teine oli Lars Kuljus (25,52) ning kolmas Hans Herman Männik (25,84).

2006 ja hilisema sünniaastaga poiste 50 m selilujumise võitis Jakob Toming (26,56), teine oli Dmitri Sillaste (27,37), kolmas Ivan Krehov (27,54).

Tütarlaste (sündinud 2005–2006) 200 m rinnuliujumise võitis Violanta Gurjanova (2.36,24), teine oli Jekaterina Vorontsova (2.36,31), kolmas Merilin Priivits (2.56,38).

2007 või hiljem sündinud tütarlaste konkurentsis võitis 200 m rinnuliujumise Alessandra Zaidentsal (2.37,44), teine oli Mirtel Merimaa (2.40,50), kolmas Polina Volodina (2.43,11).

Poiste (sündinud (2004–2005) 200 m rinnuliujumise võitis Ralf Roose (2.11,68), teine oli Lars Sebastian Antoniak (2.11,96), kolmas Jorven Nopponen (2.18,57).

Poiste (süninud 2006 või hiljem) konkurentsis võitis 200 m rinnuliujumise Artjom Alteberg (2.19,80), teine oli Martin Pärtel (2.24,07), kolmas Jüri Robin Tiidus (2.25,12).

Tüdrukute (sündinud 2005–2006) 100 m kompleksujumise võitis Karolin Victoria Kotsar (1.05,23), teine oli Laura Tammik (1.05,41), kolmas Anita Gudovskaja (1.06,71).

2007. aastal või hiljem sündinud tüdrukute konkurentsis võitis 100 m kompleksujumise Egle Salu (1.04,35), teine oli Ute Viktoria Liu Yeung (1.05,09), kolmas Romi Israel (1.08,88).

Poiste (sündinud 2004–2005) konkurentsis võitis 100 m kompleksujumise Artur Tobler (55,60), teine oli Daniil Drozdov (55,76), kolmas Lars Sebastian Antoniak (57,06).

2006. aastal ja hiljem sündinud poiste konkurentsis võitis 100 m kompleksujumise Artjom Alteberg (58,22), teine oli Siim Kesküla (1.00,12), kolmas Martin Pärtel (1.00,40).

Poiste (sündinud 2004–2005) 1500 m vabaltujumise võitis Aleks Hokkanen (17.19,86), teine oli Denis Moskalenko (18.00,30).

2006. aastal ja hiljem sündinud poiste 1500 m vabaltujumise võitis Mark Iltsisin (16.12,09), teine oli Aleksei Denissov (16.37,37), kolmas Anton Pašenkov (16.39,47).

Tüdrukute (sündinud 2005–2006) 4 x 100 m vabaltujumise teatevõistluse võitis Audentese spordiklubi (4.02,41), teine oli spordiklubi Garant (4.08,59), kolmas Kalevi ujumiskool (4.38,34).

2007. aasta ja hiljem sündinud tütarlaste 4 x 100 m teatevõistluse võitis Tuk (3.59,61), teine oli Audentes (3.59,73), kolmas TOP (4.00,10).

Poiste (sündinud 2004–2005) 4 x 100 m vabaltujumise teatevõistluse võitis TOP (3.25,21), teine oli Kalevi ujumiskool (3.29,55).

2006 ja hiljem sündinud poiste 4 x 100 m vabaltujumise teatevõistluse võitis Garant (3.41,95, teine oli Briis (3.42,17), kolmas Narva SK/Energia (3.42,68).

Õhtune programm:

Eelujumised:

Esimene päev:

Esimesel võistluspäeval jagati välja medalikomplektid kaheksal erineval distantsil.

Tütarlaste (sünniaasta 2005–2006) 4 x 50 meetri kompleksujumise teatevõistluses teenis esikoha Kalevi ujumiskool ajaga 1.57,02. Neile järgnesid spordiklubi Garant 2.00,58 ja Audentese spordiklubi 2.03,98.

Tütarlaste (sünniaasta 2007 ja nooremad) 4 x 50 meetri kompleksujumises ei leidunud vastast TOPi ujumisklubile, kelle teatenelik sai ajaks 2.02,29. Poodiumile mahtusid veel Wiru Swim (2.03,20) ja Audentese spordiklubi (2.03,57).

Poiste (sünniaasta 2005–2006) 4 x 50 meetri kompleksujumise teatevõistluses jäi teistele alistamatuks TOPi ujumisklubi, kelle meeskond sai kirja tulemuse 1.43,27. Teise kohaga pidi leppima Kalevi ujumiskooli esindus (1.43,77) ja poodiumile mahtus veel Orca Swim Club (1.50,10).

Poiste (2007 ja nooremad) 4 x 50 kompleksujumise teatevõistlus lõppes Ujumise spordiklubi esinduse võiduga. Nende võiduaeg oli 1.46,90. Teiseks jäi ujumisklubi Briis (1.50,57) ja kolmanda koha teenis ujumiskool Tuk (1.51,30).

Õhtune programm:

Eelujumised: