JÄRELVAADATAV Eesti noorte, juunioride ja veteranide meistrivõistlustel selgusid viimased medalivõitjad

Postimees Sport
Copy

28.-29. detsembrini peeti Otepääl noorte, juunioride ja veteranide Eesti meistrivõistlused laskesuusatamises. 

Mõnes vanuseklassis on konkurents väga tihe. «Kui juunioride arvestuses on võistlejaid vähem, siis näiteks M17 ja M19 vanuseklassides on väga palju osalejaid. Konkurentsi ei vähenda isegi paari tugevama sõitja haigestumine, » ütles Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni noortesarjade juht Kauri Kõiv.

Kui M17 klassis võidutses mõlemal võistluspäeval Marten Frederik Välbe, siis M19 klassis tõusis esimesel päeval poodiumi kõrgeimale astmele Ivar Všivtsev ja teisel Mark-Markos Kehva. N17 vanuseklassis tuli esimesel võistluspäeval Eesti meistriks Pillerin Vilipuu ja teisel Mia Mai Huik. N19 klassis sai sprindis 1. koha Vibeke Välbe ja ühisstardist sõidus Violetta Konopljova.

Meesjuunioride arvestuses tuli sprindi Eesti meistriks Joosep Perv. Ühisstardist sõidus võidutses juunioride arvestuses sel hooajal IBU Junior Cupil 7. koha saavutanud Tuudor Palm. Naisjuunioride värsked Eesti meistrid on Sofija Balabanova ja Lisbeth Liiv.

Jaanuarist jätkub ka Baltic Biathlon Cup, laskesuusatamise noortesari ja õhkrelva noortesari Even Tudebergi auhindadele. «Oluline on pakkuda noortele sportlastele võimalusi ennast võistlusolukorras proovile panna,» ütles Kõiv.

Enne võistlust:

Lisaks endistele tegijatele ja tulevikulootustele on Otepääl stardis ka meie praeguse aja tippe. Näiteks on 29. detsembril tulemas meestekoondislastest rajale Rene Zahkna ja Robert Heldna, naistest Johanna Talihärm.

Postimehe otseülekandepäeval on kavas ühisstardid, algusega kell 11 ja 14. Kogu meistrivõistluste ajakava on allpool:

Foto: Kuvatõmmis
Tagasi üles