VIDEO ⟩ M-Sport lõpetas koostöö pikaaegse põhisõitjaga

Gus Greensmith
Gus Greensmith Foto: M-Sport

M-Spordi rallimeeskond andis teada, ent nende koostöö Gus Greensmithiga tuleval aastal ei jätku.

Greensmithi koostöö M-Spordiga algas kaheksa aastat tagasi. Oma teekonda rallimaailmas alustas 25-aastane britt Suurbritannia meistrivõistlustel, kus ta istus Ford Fiesta R1 roolis. Mõne aastaga jõudis ta välja autoralli MM-sarja tippseltskonda.

Esimest korda õnnestus tal WRC-autosse istuda 2019. aasta Saksamaa MM-rallil, kus ta saavutas üheksanda koha. Pärast seda sai temast ka M-Spordi meeskonna üks põhisõitjatest.

Kokku jõudis Greensmith M-Spordi meeskonnas osaleda 71 MM-rallil, mille jooksul õnnestus teenida ka võidud kahel kiiruskatsel. Tema parim tulemus tuli 2021. aasta Keenia MM-ralli, kus lõpetas võistluse neljanda kohaga. Poodiumist, mille viimasele astmele astus Ott Tänak, jäi lahutama vähem kui 50 sekundit.

Greensmithi edasine karjäär on veel lahtine. Autoralli MM-sarja ametliku veebilehe andmetel osaleb ta ilmselt algaval hooajal mõnel MM-rallil. Seda, millises autos või võistlusklassis ta rajale tuleb, pole veel teada.