Rassismiskandaal Itaalias: mustanahaline koondislane sai tiimikaaslastelt jõulukingiks mädanenud banaani

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Itaalia ragbikoondis
Itaalia ragbikoondis Foto: SARAH MEYSSONNIER

Itaalia spordis puhkes tõsine rassismiskandaal, kui mustanahaline ragbimängija Cherif Traore sai tiimikaaslastelt jõuludeks äärmiselt ebameeldiva ja kohatu «kingi». 

Nimelt tegid Treviso Benettoni ragbiklubi mängijad jõulude puhul teineteisele anonüümseid kinke. Guineas sündinud, ent seitsmendast eluaastast saapamaal elav ning ühtlasi Itaalia koondist esindav Traore sai kingipakki avades ebameeldiva üllatuse osaliseks, kui leidis sealt mädanenud banaani.  

Šokeerivast kingist veel hullem oli aga meeskonnakaaslaste reaktsioon. «Suurem osa neist naersid kingi peale. Justkui oleks see kõik normaalne olnud,» vahendab Serbia portaal Novosti mehe lauseid. 

Traore lisas, et sarnaste rassistlike vihjetega tuleb tal rinda pista praktiliselt iga päev, kuid üldjuhul ta nendele ei reageeri, sest see muudab olukorrad ainult hullemaks. «Sel korral otsustasin aga mitte vaikida, tagamaks, et midagi sellist enam ei korduks,» lausus ta.

Treviso ragbiklubi saatis pärast vahejuhtumit välja avalduse, kus mõistsid juhtunu hukka. Lisaks kutsuti terve meeskond kokku ja kaasmängijad vabandasid Traore ees.

Märksõnad

Tagasi üles