Dončić ja Mavericks tegid NBA pühademängude ajalugu

Karl Mihkel Eller
Luka Dončić (paremal) ja LeBron James (vasakul).
Luka Dončić (paremal) ja LeBron James (vasakul). Foto: Jerome Miron/USA Today Sports/Scanpix

Korvpalliliigas NBA toimus esimesel jõulupühal kaks kohtumist, milles teises tegi Dallas Mavericks ajalugu, kui viskas Los Angeles Lakersi vastu kolmandal veerandil 51 punkti. Tegemist on NBA jõulumängude ja terve hooaja rekordit tähistava punktisummaga.

Mavericks ja nende tähtmängija Luca Dončić ei saanud Lakersi vastu korralikult minema, poolaeg kaotati 43:54, kuid kolmas veerand võideti 51:21 ning tuuled olid pöördunud. Kuigi Los Angelese klubi võitis viimase veerandi, siis mäng kuulus 124:115 Mavericksile.

Dončići arvele jäi 32 punkti, Tim Hardaway jr viskas oma 26 punktist 16 Dallase hiiglaslikul kolmandal veerandajal. Christian Wood lisas 30 punkti, andis seitse resultatiivset söötu, korrates karjääri parimat esitust. Ühtlasi oli tegemist teist korda Mavericksi ajaloos, kui jõulupühade kodumäng võideti.

«Ma arvan, et me pidime hoogu pisut maha võtma, sest mõned poisid mängisid esimest korda jõulude ajal,» sõnas Hardaway pärast mängu ESPNile. LeBron James viskas 38 punkti, jäädes ühe silmaga alla hooaja tippmargile.

«Me rääkisime enne mängu sellest, et oleme valmis alustama, jätkama ja lõpetama energiat täis mänguga. Kahjuks jätsime selle poolajal riietusruumi,» ütles Lakersi treener Darvin Ham.

Mavericks on 18 võiduga läänekonverentsis kaheksas, Lakers 12 võiduga alles 13. kohal. Esimese jõulupüha teises mängus jäi New York Knicks kodusaalis 112:119 alla Philadelphia 76ersile.