Poolteist kuud MM-pausi ei seganud, Newcastle võitis taas ja möödus Manchester Cityst

Toimetas Ville Arike
Newcastle'i jalgpallur Joelinton (esiplaanil) tähistab löödud väravat koos kaaslastega. Foto: MOLLY DARLINGTON/Reuters/Scanpix

Inglismaa jalgpalliliigas on pärast viigirohket hooaja algust sekkunud kõrgesse mängu Newcastle, ning üha kõrgemale ta ronib. Teisel jõulupühal tehti Leicester Cityga sotid selgeks poole tunniga.

Newcastle alustas hooaega viigiuputusega, saades seitsmest esimesest mängust veel ühe võidu ja ühe kaotuse. Ent oktoobrikuust alates on võidetud üheksast mängust kaheksa, lisaks mängiti võõrsil Manchester Unitediga 0:0. Kuues järjestikune võit saadi Leicesteris, tulemus 3:0 vormistati 32 minutiga (3. pen Wood, 7. Almiron, 32. Joelinton).

33 punkti kogunud Newcastle tõusis turniiritabelis liidri Londoni Arsenali järele teiseks, punktiga mööda tiitlikaitsjast Manchester Cityst. Cityl on mäng varuks, kolmapäeval kohtutakse võõrsil Leeds Unitediga.

Ka teistes tänastes seni lõppenud mängudes pole kodumeeskondi edu saatnud: Brentford – Tottenham 2:2 (Tottenham tuli teisel poolajal välja 0:2 kaotusseisust), Crystal Palace – Fulham 0:3, Everton – Wolverhampton 1:2, Southampton – Brighton & Hove Albion 1:3, Aston Villa – Liverpool 1:3.

Täna ootab ees veel mäng Arsenal – West Ham (kell 22).