Uskumatu mees: taas võrku sahistanud Haaland purustas järjekordse rekordi

Christopher Krutto
Erling Haaland (paremal) jätkab väravate kõmmutamist sealt, kus enne MMi pooleli jäi. Foto: OLI SCARFF/AFP/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas alistas eile õhtul valitsev meister Manchester City 3:1 Leeds Unitedi.

Võõrsil mänginud City valitses tavapäraselt mängu, kuid esimest tabamust tuli neil oodata kuni avapoolaja esimese üleminutini, kui täpne oli Rodri.

Teine poolaeg kuulus juba City ründajale, kes 51. minutil suurendas külaliste edu kahe ja 64. minutil kolmeväravaliseks. Pascal Struijk suutis 73. minutil küll ühe väljakuperemeeste jaoks tagasi lüüa, kuid sellega väravad piirdusid.

Ühtlasi sai eilsete väravatega Haalandist ka Inglismaa kõrgliigas kiireimalt 20 väravani jõudnud mängija. 22-aastasel norrakal kulus selleks vaid 14 (!) kohtumist. Varem hoidis seda rekordit Kevin Phillips, kellel kulus 20 värava löömiseks 21 mängu.

Rekordi püstitas ka City väravavaht Ederson, kellest sai kiireim Inglismaa kõrgliigas 150 võiduni jõudnud mängija. Temal kulus selleks 197 kohtumist. Varem hoidis seda rekordit 213 kohtumisega enda käes linnarivaali Unitedi kunagine täht Patrice Evra.