K, 29.03.2023

Selgusid Otepää kahevõistluse MK-etapil võistlevad sportlased, kohal on ka Ilvese kanged konkurendid

Postimees Sport
Selgusid Otepää kahevõistluse MK-etapil võistlevad sportlased, kohal on ka Ilvese kanged konkurendid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kristjan Ilves.
Kristjan Ilves. Foto: Flawia Krawczyk

Eile, 28. detsembril lõppes sportlaste registreerimine Otepää maailmakarikaetapile kahevõistluses. 6. - 8. jaanuarini toimuval võistlusel osalevad 11 riigi sportlased ning meeste ja naiste segavõistkondadega võistlevad lausa 9 riiki.

MK-etapi korraldustiimi juht Ago Markvardt nendib, et seni on suurvõistluse ettevalmistus kulgenud igati tavapärases graafikus, kuid seda kõige paremas mõttes. «Oleme võistlusteks ja sportlaste tulekuks 99,9% valmis,» sõnas ta suusaliidu pressiteates.

«Kodupublikul on kindlasti hea meel Kristjan Ilvese võistlemise üle, kuid täna saan kinnitada, et Otepääl stardivad ka kõik Kristjani tugevad konkurendid ja kahevõistluse absoluutsesse tippu kuuluvad sportlased. Teiste hulgas võistlevad Otepää MK-etapil MK-sarja valitsev liider Jarl Magnus Riiber, käesoleva hooaja tõusev täht Julian Schmid ning järjepidevalt head taset näitavad Johannes Lamparter, Vinzenz Geiger ja Jørgen Graabak,» ütles Markvardt.

Ta lisas, et kindlasti väärivad tähelepanu ka naiskahevõistlejaid, kes samuti Otepääl MK-sarjas võistlevad. «Otepääl võistlevad 31 naist - see on märkimisväärne arv, mis näitab ilmekalt seda, et kahevõistlus ei kao lähiajal kuhugi. Naiste huvi ala vastu ja soov sellega tipptasemel tegeleda aitab kahevõistlust kindlasti edasi,» oli Markvardt veendunud.

Kahevõistluse maailmakarikaetapp algab reedel, 6. jaanuaril segavõistkondade mõõduvõtuga, kus ühes tiimis võistlevad koos kaks naist ja kaks meest. Laupäeval toimub mass-stardist meeste 10km ja naiste 5km murdmaasuustamine koos hüppevõistlustega. Pühapäeval võistlevad naised ja mehed individuaalselt ning tavapärasel Gunderseni meetodil.

Esimesed kahevõistlejad saabuvad Eestisse 3. ja 4. jaanuaril.

Märksõnad
Tagasi üles