VIDEO ⟩ Pronksine Janek Õiglane sai pea kohale tõsta ka kuldse meessportlase Kristjani

Janek Õiglane.
Janek Õiglane. Foto: Mihkel Maripuu

2022. aasta parimaks meessportlaseks valiti mitmevõistleja Janek Õiglane.

Münchenis toimunud kergejõustiku EMil kümnevõistluses pronksmedali võitnud Õiglane edestas parima valimistel 400 meetri jooksjat Rasmus Mägi, kahevõistlejat Kristjan Ilvest ja kiiruisutajat Marten Liivi.

«Ütlen ausalt, mul on suurem närv siin, kui võistlusrajal. Suured tänud! Esiteks tahaks rääkida Eesti suurepärasest aastast spordivaldkonnas, Kelly [Sildaru] tegi suurepärase esituse OMil, võitsime palju medaleid MMidel ja EMidel. Kõik nominendid ja sportlased, suur aplaus, te väärite seda!

Minul oli see aasta oli märgiline ja uus verstapost sai ületatud, kuna pikka aega olen unistanud tiitlivõistluste medalist, lapsest saati. Suurimad eeskujud olid Erki Nool ja Gerd Kanter, kes innustasid mind spordiradadel paremaks saama. 2008. aastast mäletan eriti hästi, kui Gerd tuli olümpiavõitjaks ja sai Kristjani, siis mõtlesin, et tahaks ise ka seda võita,» rääkis Õiglane.