R, 24.03.2023

Mõned minutid on suusataja mälust igaveseks pühitud

Christopher Krutto
Mõned minutid on suusataja mälust igaveseks pühitud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Matthieu Bailet.
Matthieu Bailet. Foto: Tiziana Fabi/AFP/Scanpix

Prantsuse mägisuusataja Matthieu Bailet kukkus esmaspäeval treeningul karmilt ja sai tõsise peapõrutuse.

Bailet kukkus Itaalias Bormios treeningul suurel kiirusel, lõi pea kõvasti vastu lund ning libises siis raja ääres olnud turvavõrku ning kaotas teadvuse. Ta viidi helikopteriga lähedal asuvasse Sondalo haiglasse, kust ta pääses välja alles kolmapäeva hommikul. Seal tuvastati tal peapõrutus ning vasaku põlve ja hüppeliigese traumad.

«Ma ei mäelta üldse oma kukkumist. Ma kaotasin teadvuse, aga ma ei tea, kui kauaks. Minu esimesed mälestused on haiglast,» avaldas Bailet Prantsusmaa ajalehele L’Equipe.

«Ma nägin esmaspäeva õhtul haiglas pilte oma kukkumisest. See ei olnud väga muljetavaldav, aga ma jõudsin kiirelt võrku ja läksin kahe meetriga umbes 110 km/h pealt 0 km/h peale,» jätkas ta.

Kuigi sportlane tunneb ennast suhteliselt hästi, siis kodumaale viidi ta Itaaliast kiirabis ja hetkel pole teada, kas hooaeg on tänavuseks aastaks lõppenud või mitte. Selle selgitavad välja edasised uuringud.

Mäesuusatamise MK-sarjas hoiab Bailet hetkel 99 punktiga üldarvestuse 26. kohta. 2016. aastal krooniti ta ka juunioride maailmameistriks suurslaalomis.

Märksõnad
Tagasi üles