N, 23.03.2023

Eestlannade täpsus lasketiirudes jättis soovida, jälitussõitu pääses vaid Tomingas

Karl Mihkel Eller
Eestlannade täpsus lasketiirudes jättis soovida, jälitussõitu pääses vaid Tomingas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tuuli Tomingas
Tuuli Tomingas Foto: Hendrik Osula / Estonian Biathlon Team

Laskesuusatamise MK-sarja esimene start 2023. aastal tehti Sloveenias Pokljukas. Naiste 7,5 km sprindi võitis rootslanna Elvira Öberg (0; 20.25,2), parima eestlannana sai 49. koha Tuuli Tomingas (2; +2.10,2).

MK-sarja punktitabeli teise naise järel lõpetas sarja üldliider, prantslanna Julia Simon (0; +6,9), kolmas oli itaallanna Dorothea Wierer (0; +18,7).

Ainsa eestlannana laupäeval toimuvasse jälitussõitu pääsenud Tomingas suutis avatiiru läbida puhaste paberitega ning kuigi tema suusakiirus polnud kuigi hea, siis teisel ringil suutis ta seda parandada. Püstitiirus tuli aga käia kahel trahviringil ja see kustutas viimsegi lootuse punktikohale pääseda.

Eesti koondise paremuselt teine oli Susan Külm, kes sai 66. koha (2; +2.49,2), Johanna Talihärm oli 72. (3; +3.13,2) ja Regina Ermits 79. (3; +3.51,9).

Reedel toimub Pokljukas meeste sprint, kus Eestit esindavad kindlasti Rene Zahkna ja Robert Heldna. Paraku on haigeks jäänud Raido Ränkel ja Kristo Siimer, neist viimane ei reisinud isegi võistluspaika.

Laupäeval toimuvad jälitussõidud ja pühapäeval kaks segateatevõistlust, seega Eestil on vaja vähemalt pühapäevaks vaja välja panna kolm võistluskonditsioonis meest.

Märksõnad
Tagasi üles