Kotsar valmistas serblastele peavalu, ent karukoopas Baskoniat võidule ei viinud

Maik-Kalev Kotsar (vasakul).
Maik-Kalev Kotsar (vasakul). Foto: Facebook/Baskonia

Korvpalli Euroliigas tuli 19. voorus väljakule Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste leivaisa Vitoria Baskonia, kui sõideti külla Belgradi Partizanile. Tähtmängijata mänginud Hispaania tippklubi pidi tunnistama vastaste 83:65 paremust.

Sel nädalal kaks kohtumist võõrsil pidanud Baskonia lendas Serbiasse teadmisega, et Partizani vastu tuleb hakkama saada Markus Howardita. See oli valus löök, sest Howardi näol on tegemist meeskonna liidriga, kes viskas Partzaniga omavahelises esimeses lahingus koguni 33 punkti.

Kogupubliku marulisel toetusel haaras Partizan kohe avaveerandiga juhtohjad. Esimese 10 minutiga oli Serbia tippklubi 29:17 juhtimas. Teisel veerandil paisus mõnel puhul vahe juba 19-punktiliseks, ent poolajapausile mindi Partizani 47:36 juhtimisel.

Teise poolaja alguses suutis Baskonia hetkeks kuue silma kaugusele jõudnud, ent enamaks ikkagi poldud suutelised. Lõpusireeni kõlades särasid tablool Partizani 83:65 võidunumbrid.

Maik-Kalev Kotsar, kes oli kohtumise alguses vigadega kimpus, viskas 13 minutiga üheksa silma ja tegi koguni kolm vaheltlõiget. Eesti koondise keskmängija takistamisel tehti koguni kuus viga. Sander Raieste kontosse jäi üheksa minutiga kaks silma ja üks lauapall. Baskonia edukaim korvikütt oli Vanja Marinkovic 16 punktiga.

Euroliiga tabelisse 11 võidu kõrvale kaheksanda kaotuse teeninud Baskonia jätkab kuuendal real. Hooaja üheksanda võidu teeninud Partizan kerkis 11. kohale.