Kristin Kuuba võitis koduse Euroopa karikaetapi finaalis ühe geimi, kuid kaotas mängu

Eesti esireket Kristin Kuuba.
Eesti esireket Kristin Kuuba. Foto: Irina R Hipolito/Dppi/Scanpix

Reedel Kalevi spordihallis alanud sulgpalli Euroopa karikaetapil sai meie üksikmängu esireket Kristin Kuuba teise koha, parim naispaar Kati-Kreet Marran – Helina Rüütel jäi aga napilt finaali ukse taha.

Naiste finaalis kohtus Kuuba Taiwani mängija Yu-Hsun Huangiga. Ta alustas hästi, läks avageimis seisult 9:8 oma teed ja võitis selle 21:13. Paraku edasine enam lisa ei toonud, Huang jäi kahes järgmises geimis peale võrdse tulemusega 21:11.

Naiste paarismängus selgus, et sisuline finaal peeti ära poolfinaalis, kus Marran ja Rüütel said tulevaste võitjate vastu matšpalli, kuid ei suutnud seda realiseerida. Finaalis olid ameeriklannad Paula Lynnn Cao Hok ja Lauren Lam üle Rootsi õdedest Moa ja Tilda Sjööst koguni 21:10, 21:11.

Meeste üksikmängu finaalis alistas jaapanlane Yushi Tanaka prantslase Alex Lanier' 21:13, 15:21, 21:12, eestlasi põhitabelisse ei jõudnud.

Meespaaride seas võidutsesid jaapanlased Shuntaro Mezaki ja Haruya Nishida ning segapaaridest taanlased Mads Vestergaard ja Christine Busch.

Poolfinaalid:

Kuuba alistas poolfinaalis Malaisia mängija Ling Ching Wongi (BWF 317.) 21:19, 14:21, 21:13 ning kohtub pühapäevases finaalis Taiwani esindaja Yu-Hsun Huangiga.

Marran/Rüütel kaotasid aga paarismängu poolfinaalis ameeriklastele Paula Lynnn Cao Hok/Lauren Lamile 15:21, 21:19, 20:22.

Veerandfinaalid:

Kuuba (BWF 45.) alistas veerandfinaalis kahes geimis seisuga 21:16, 21:14 Iirimaa mängija Rachael Darraghi (BWF 75.).

Marran/Rüütel võitsid veerandfinaalis iirlasi Kate Frost/Moya Ryanit skooriga 21:11, 21:13.

Kaheksandikfinaalid:

Kuuba alistas naiste üksikmängus kuueteist parema seas Iisraeli mängija Heli Neimani seisuga 21:13, 21:12 ja kohtub veerandfinaalis kuuenda asetuse iirlase Rachel Darraghiga.

Naispaar Marran/Rüütel tagasid koha veerandfinaalis 21:4, 21:19 võiduga Šveitsi paari Aline Mülleri/Caroline Raclozi üle. Poolfinaali pääsemiseks tuleb Eesti paaril alistada samuti iirlased Kate Frost/Moya Ryan.