N, 23.03.2023

Eesti naised tegid hooaja parima sõidu ja teenisid pisikese preemia

Toimetas Karl Juhkami
Eesti naised tegid hooaja parima sõidu ja teenisid pisikese preemia
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Johanna Talihärma stiilinäide tiirust.
Johanna Talihärma stiilinäide tiirust. Foto: Greta Külvet / ELSF

Laskesuusatamise Ruhpoldingu MK-etapi naiste teatesõidus võidutses Norra kvartett, Eesti nelik tuli üle finišijoone samamoodi auhinnalisel kaheksandal kohal. 

Norralannade teatenelik Karoline Offigstad Knotten, Ragnhild Femsteinevik, Marte Olsbu Røiseland ja Ingrid Landmark Tandrevold, kasutas kaheksa tiiru peale kuut varupadrunit ja läbis 4 x 6 km distantsi ajaga 1:08.17,3. Neile järgnesid Saksamaa (0+10; +15,3) ja Itaalia (0+4; +33,5). 

Eesti teatenaiskond (Regina Ermits, Tuuli Tomingas, Susan Külm, Johanna Talihärm) tegi viimaste aastate ühe parima etteaste, finišeerides kaheksandana (0+10; +2.21,9). Nõnda teenisid eestlannad ka pisikese auhinnaraha, kuna kaheksandale kohale on ette nähtud 2000 eurot preemiat.

Naiste teatesõidu tulemused.
Naiste teatesõidu tulemused. Foto: IBU

Pärast finišit väikese rõõmupisara poetanud Talihärm söendas ERRile antud intervjuus isegi väita, et mõnes mõttes oli tegemist meie teatenaiskonna ajaloo parima sõiduga, kuivõrd see võideldi välja 19 koondise konkurentsis. 

«Omal ajal sõideti kümne naiskonnaga ning minagi olen teadet nii sõitnud, et stardis on 13 tiimi. Praegu oleme meie aga kõige väiksema rahvaarvuga riik, kellel üldse teade väljas on, seega peame kohaga ülimalt rahul olema,» lausus meie ankrunaine.

Olgu siinkohal märgitud, et meie naised olid ka mullu Ruhpoldingus kaheksandad. Enne seda finišeeris meie naiskond MK-sarjas nii kõrgel aga 1993. aasta märtsis. 

Talihärm sai teatepulga üheksandalt kohalt ning kuigi tal tuli kahe tiiru peale kasutada kolme varupadrunit, õnnestus tal kiirtuld andes märgid ikkagi alla saada ning suusarajal samuti korralikku tempot näidata.  

«Mu plaan oli sõita esimene-teine ring sellise varuga, et saaksin kindla peale ära lasta. Mu eesmärk oligi minna tiiru ründavalt peale: kui individuaalis lasin aeglaselt, siis täna kiiresti,» sõnas viimasest tiirust 16 sekundit enne Austria ankrunaist Lisa Theresa Hauserit minema saanud Talihärm. 

«Mulle seda [vahet] isegi kohe ei öeldud, või kui öeldi, siis ma lihtsalt ei kuulnud seda. Sain [vahe] teada alles, kui olin läinud teise tõusu otsa: siis öeldi, et 12 sekundit. Aga siis teadsin ka juba, et kuna mul jõudu oli ja nii vähe on finisisse jäänud, siis ei tule ta kuhugi [mulle järele],» lõpetas ankrunaine.

Märksõnad
Tagasi üles