E, 27.03.2023

Püssi nurka visanud laskesuusataja jätkab karjääri murdmaa MK-sarjas

Karl-Joosep Küngas
Püssi nurka visanud laskesuusataja jätkab karjääri murdmaa MK-sarjas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Federica Sanfilippo.
Federica Sanfilippo. Foto: EIBNER/EXPA/Stefan Adelsberger/SCANPIX

Itaalia laskesuusataja Federica Sanfilippo otsustas päeva pealt lõpetada enda karjääri senise meelisala juures. Samas tippsportlasena soovib ta ikkagi jätkata.

32-aastane Sanfilippo tegi jõuliselt tööd, et võidelda endale koht tugevas Itaalia koondises. Ta edutatigi viimaseks kaheks laskesuusatamise MK-etapiks, kus noppis kahel korral ka MK-punkte. Ruhpoldingis otsustati siiski ta Itaalia teatenaiskonnast välja jätta.

See osutuski eelviimaseks piisaks Sanfilippo kannatuste karikaks. Päris viimane kukkus sinna teadmisega, et koduseks Antholzi MK-etapiks jäeti ta MK-etapile pääsevate sportlaste seast välja.

«Minu mittevalimine Anterselva võistluseks tuli minu jaoks täieliku šokina ning mul on väga raske seda aktsepteerida. Pole lihtne ennast väljajäetuna tunda, kui oled nii palju võidelnud, et naasta. Seega langetan nüüd oma karjääri raskeima otsuse ja teen laskesuusatamisega igaveseks lõpparve,» teatas Sanfilippo väljaandele Fondo Italia antud pikas intervjuus.

Sportlaskarjääri itaallanna õnneks ei lõpeta. Ta jätkab koduseid olümpiamänge silmas pidades murdmaasuusatajana. Ta on tänavu juba end seal tõestanud, kui võitis MK-punkte Tour de Ski raames. Nüüd osaleb ta Livignos peetaval MK-etapil, kus sõidetakse individuaalne sprint.

Märksõnad
Tagasi üles