Lätlased jätsid lõpusireeni kolmesega Raplale tühjad pihud

Rapla korvpallimeeskond.
Rapla korvpallimeeskond. Foto: Avis Utilitas Rapla/Siim Solman

Eesti-Läti ühisliigas peeti täna ainus kohtumine, kui Rapla Avis Utilitase meeskond võõrustas Riia VEFi. Põneva kohtumise keeras viimase sekundi kolmesega endale Läti meeskond, kes võttis võidu 74:71.

Rapla alustas mõnesaja silmapaari ees peetud kohtumist edukalt ning pääses kiiresti 18:4 juhtima. Avaveerandi lõpp kuulus küll külalistele, ent pärast esimest kümmet minutit särasid tablool Rapla 22:12 edunumbrid.

Teisel veerandil sai VEF enda mängu paremini tööle ning mõne minutiga jõuti punkti kaugusele. Poolajapausile mindi siiski kodumeeskonna 35:32 eduseisul.

Teisel poolajal jätkus võrdsete duell ning kumbki meeskond enam rohkem kui nelja silmaga juhtima ei pääsenudki. Viimasel veerandil olid mõlemal meeskonnal võimalused kaalukauss enda kasuks pöörata. 35 sekundit enne lõpusireeni tõi Obrad Tomic Rapla kaotusseisust vabavisetega välja ning seadis 71:71 viigi tabloole. VEFi rünnak ebaõnnestus väga kiiresti ning Rait-Riivo Laane näppas palli lätlastelt ära. Kodumeeskond otsis lõpus lahendustega Tyler Cheese'i, kes kahjuks ebaõnnestus.

VEFil jäi viimasel rünnakul aega neli sekundit korvini jõudmiseks. Sellest piisas täielikult, et nurgast leida vabaks jäänud Artis Ate üle, kes koos lõpusireeniga kaugviske läbi korvirõnga saatis. VEF teenis nõnda 15. järjestikuse võidu ning Rapla sai hooaja ühe valusama kaotuse.

Rapla edukaimaks kerkisid just Cheese ja Kendall Stephens, kelle arvele jäid vastavalt 18 ja 15 punkti. Kaksikduubli sai kirja ka Tomic, kes sai kirja 12 punkti ja 10 lauapalli. VEFi kasuks viskas üleplatsimehena Kristers Zoriks 19 punkti.