BLOGI ⟩ Avaseti võitnud Kontaveit langes Austraalia lahtistelt teises ringis (4)

Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: Ng Han Guan/AP/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 19.) kaotas Austraalia lahtiste teises ringis poolatarile Magda Linette'ile (WTA 45.) 6:3, 3:6, 4:6.

Avasett algas tasavägiselt ning Kontaveit jäi seisul 2:3 ka murdega taha. Seejärel aga võitis Eesti esireket neli järjestikust geimi ning võitis avaseti 6:3.

Teist setti alustas Kontaveit samuti murdega, kuid seejärel õnnestus poolataril neli geimi järjest võita. Rohkem murdevõimalusi eestlannal ei tekkinud ning Linette võitis teise seti 6:3.

Otsustavas setis jäi Kontaveit 1:5 taha, kuid suutis kolme järjestikuse geimivõiduga veel asjad pingeliseks teha. Lõpus sai tal siiski aur otsa ning Linette jäi viimases setis 6:4 peale.

Üks tund ja 53 minutit kestnud kohtumise jooksul sai Linette kirja seitse ässa, Kontaveit vaid kaks. Topeltvigu tegi poolatar kaks ning eestlanna neli. Esimese servi õnnestumise protsent oli mõlemal enam-vähem sama, Linette'il 71 ja Kontaveidil 69.

Poolataril õnnestus väga hästi ära kasutada murdevõimalused. Kuuest murdepallist kasutas ta ära lausa viis, Kontaveit kasutas kaheksast murdevõimalusest ära neli. Poolatari arvele jäi 87 punkti, Eesti esireket teenis kokku 80 punkti.

Enne Eesti esireketi matši selgitavad Margaret Court Arenal kolmandasse ringi pääseja üheksanda asetusega Venemaa tennisist Veronika Kudermetova (WTA 9.) ja kvalifikatsioonist põhitabelisse pääsenud USA mängija Katie Volynets (WTA 113.). Nende kohtumine algab Eesti aja järgi kell 02.00.

Linette pidas enda avaringi kohtumise Egiptuse tennisetähe Mayar Sherifi (WTA 54.) vastu. Poolataril ei tekkinud vastase alistamisega mingeid probleeme ning ta võitis tund ja 27 minutit kestnud vastasseisu 7:5, 6:1. Kontaveit alistas avaringis austerlanna Julia Grabheri (WTA 85.) 6:2, 6:3.

Seitsmendat korda Austraalia lahtistel põhitabelisse pääsenud Linette suutis kolmandat korda avaringist edasipääsu tagada. Ainult 2018. aastal suutis 30-aastane poolatar kolmandasse ringi pääseda.

Naised on omavahel tuttavad. Nad on pidanud teineteise vastu koguni seitse kohtumist, millest viimane toimus 2020. aasta USA lahtistel. Toona jäi kolmanda ringi kohtumises 6:3, 6:2 peale Eesti esireket. Kokku on Kontaveit võitnud seitsmest lahingust kolm.