K, 8.02.2023

Vigastusega võitlev Djokovic kaotas maailma 191. reketi vastu seti, kuid sai võidu ikkagi kätte

Toimetas Ville Arike
Vigastusega võitlev Djokovic kaotas maailma 191. reketi vastu seti, kuid sai võidu ikkagi kätte
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Novak Djokovicile tegi mängu ajal põlv valu.
Novak Djokovicile tegi mängu ajal põlv valu. Foto: LUKAS COCH/EPA/Scanpix

Austraalia lahtiste tennisemeistrivõistluste meeste üksikmängu turniiril langeb asetatud mängijaid kui loogu. Kerge polnud ka sel turniiril kümnendat esikohta jahtival serblasel Novak Djokovicil, ent võidu sai ta ikkagi kätte.

Djokovic kohtus kvalifikatsiooni kaudu põhiturniirile pääsenud maailma 191. reketi, prantslase Enzo Couacaud'ga. Ta võitis avaseti 6:1, kuid sai teises šokeeriva kaotuse 6:7. Lisaks võttis Djokovic mängu ajal arstipausi, põlvevigastus segas teda nähtavalt.

Siiski suutis Djokovic oma klassi maksma panna, võitis kolmanda seti 6:2 ja neljanda 6:0 ning pääses kolmandasse ringi. Seal kohtub ta veel ühe veterani, 27. asetusega bulgaarlase Grigor Dimitroviga, kes on mõlemad senised mängud võitnud kolmes setis.

Päev varem, kolmapäeval langes konkurentsist hispaanlane Rafael Nadal, täna teise asetusega norralane Casper Ruud. Näiteks tabeli alumises veerandis on konkurentsi jäänud veel ainult üks asetatud mängija, hispaanlane Roberto Bautista Agut (24.). 8. asetusega ameeriklane Taylor Fritz kaotas viies setis vabapääsme abil turniirile pääsenud Austraalia esindajale Alexei Popyrinile.

Märksõnad
Tagasi üles