Ühe põhitegijata Baskonia kaotas Euroliigas neljanda mängu järjest

Toimetas Ville Arike
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Baskonia mängumees Rokas Giedraitis (paremal) püüab takistada Barcelona tagamängijat Nicolas Laprovittolat, eemalt jälgib sündmusi Maik-Kalev Kotsar. Foto: David Aguilar/EPA/Scanpix

Eesti koondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubil Vitoria Baskonial on korvpalli Euroliigas käes raskemad ajad. Kodusaalis jäädi 78:85 alla Barcelonale ning see tähendas neljandat kaotust järjest.

Baskonia oli mängus veel viimase veerandaja alguses, kaheksa minutit enne lõppu näitas tabloo 67:69. Siis aga tegid külalised Rokas Jokubaitise, Oscar Da Silva ja Tomaš Satoransky korvidest 8:0 spurdi ja hoidsid saavutatud edu lõpuni.

Baskonia mängus annab selgelt tunda vigastatud tagamehe Pierria Henry puudumine. Põhisnaiper Markus Howard tabas sel korral mängust 8 viskest vaid 1 ja nii on Barcelona klassiga meeskonda raske võita.

Kotsar tegutses hästi, ta viskas 25 minutiga 10 punkti, meeskond jäi tema platsil oldud aja jooksul 6 punktiga plussi. Raieste 2 minuti jooksul statistikasse midagi kirja ei saanud. Baskoniat vedas 16 punktiga Tadas Sedekerskis, Barcelonale tõi Nikola Mirotic 15 ja Jokubaitis 13 punkti.

Teised eilsed mängud: Istabnuli Fenerbahce – Monaco 98:94 (la), Tel Avivi Maccabi – Berliini Alba 87:74, Bologna Virtus – Ateena Panathinaikos 74:64, Valencia – Belgradi Partizan 89:81.