E, 29.05.2023

Kuidas panna WRC-sarja populaarsus kerkima nagu F1?

Karl Mihkel Eller
Facebook Twitter
Comments 1
FIA asepresident Robert Reid usub, et tänu Rally1-autodele liigub WRC õiges suunas. Hyundai tiimipealik Cyril Abiteboul arvab, et paremini saaks korraldada MM-sarja turundust.
FIA asepresident Robert Reid usub, et tänu Rally1-autodele liigub WRC õiges suunas. Hyundai tiimipealik Cyril Abiteboul arvab, et paremini saaks korraldada MM-sarja turundust. Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Autoralli MM-sarja nn suur vend ehk vormel 1 on viimastel aastatel teinud suurt võidukäiku ja meelitanud ala juurde uut publikut. Rahvusvaheline autoliit (FIA) on arvamusel, et WRC käib õiget rada.

Eestis oleme harjunud, et rallinädalavahetusel vallutavad Ott Tänaku ja Martin Järve­oja tegemised kõik uudistekanalid. Mujal maailmas see nii ei ole. Mida peab WRC tegema, et tõusta prožektorivalgusesse ja kasvatada fännibaasi?

Kõige parem on neid vastuseid saada mehelt, kes on ralliga seotud olnud natuke üle nädala. Eelmisel nädalal Hyundai tiimipealikuks nimetatud Cyril Abiteboul tuleb rallisse F1st, kus juhtis mitme hooaja vältel Renault’ meeskonda. Kuigi prantslane peab rallimaailma veel põhjalikult süvenema, on tal juba ideid, kuidas kogu WRCd paremini turundada.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles