Kalev/Cramo alistas pingelises kohtumises Tartu Ülikooli, Tarvas sai lätlastelt koslepi

Christopher Krutto
Kalev/Cramo mängijad.
Kalev/Cramo mängijad. Foto: Eero Vabamägi

Eesti-Läti korvpalliliigas peeti täna kaks mängu, kus võidurõõmu tundsid Kalev/Cramo ja Ventspils.

Õhtu esimeses kohtumises läksid omavahel vastamisi Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool Maks & Moorits. Antud kohtumine kulges tasavägiselt, kuid enne viimast veerandit olid ohjad Tartu Ülikooli käes, sest neil oli õnnestunud ennast võõrsil 61:54 ette rebida.

Viimasel veerandajal õnnestus Kalev/Cramol külaliste edu vähendada ning 54 sekundit enne lõppu seisid tablool viiginumbrid. Lõpuks õnnestus kodumeeskonnal teenida 75:71 võit. Kusjuures Kalev/Cramo viimased neli punkti viskas mängujuht Oleksandr Kovliar, kelle jaoks need jäidki terve mängu peale ainsateks silmadeks.

Kodumeeskonna parimana viskas Martins Meiers 17 punkti, 15 silmaga toetasid teda veel Kristjan Kitsing ja Artur Konontšuk. Tartu Ülikooli parimaks kerkis Andri Voinalovõtš, kelle arvele jäi 17 punkti.

Õhtu teises kohtumises pidi Tarvas tunnistama võõrsil Ventspilsi 98:59 paremust. Kodumeeskonna parimaks kerkis 18 silmaga Guntis Šipolins, 16 punktiga toetas teda Edmunds Elskins.

Tarva parimatena viskasid 12 silma Antun Maricevic ja Jan Razdevšek.