K, 8.02.2023

Baskonia vägeva võiduseeria katkemist ei suutnud takistada ka Kotsari tubli esitus

Karl-Joosep Küngas
Baskonia vägeva võiduseeria katkemist ei suutnud takistada ka Kotsari tubli esitus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Maik-Kalev Kotsar palli pealt surumas.
Maik-Kalev Kotsar palli pealt surumas. Foto: IMAGO/Eibner-Pressefoto/Marcel Engelbr/SCANPIX

Hispaania kõrgliigas katkes Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia kaheksamänguline võiduseeria, kui alistuti 86:91 võõrsil Obradoiro meeskonnale.

Baskonial on käimas raske periood. Euroliigas on jaanuaris kaotatud kõik neli kohtumist ning nüüd katkes võiduseeria ka HIspaania kõrgliigas. Seejuures möödus viimasest kaotusest enam kui kaks kuud.

Obradoiro vastu läks Baskonia ikkagi favoriidina ning kohtumist alustatigi tugevalt. Avaveerandil kasvatati mitmel korral edu kahekohaliseks ning pärast esimest 10 minutit juhiti mängu 19:11.

Alates teisest veerandajast võttis tasapisi kodumeeskond juhtohjad. Poolajale mindi vastu juba Obradoiro 35:33 eduseisus ning viimast veerandit alustati nende 61:56 juhtimisel. Viimasel neljandikul kasvas kodumeeskonna eduseis juba 15-punktiliseks ning ehkki Baskonia jõudis enne lõppu veel viie silma kaugusele, ent rohkemaks suutelised poldud.

Obradoiro poolelt säras üleplatsimehena Kanada koondislane Kassius Robertson, kelle arvele jäi 25 punkti. Baskonia parimana tõi Daulton Hommes silma. Korraliku esituse tegi ka Kotsar, kelle kontosse jäi 24 minutiga 11 punkti ja 8 lauapalli. Kuus minutit väljakule usaldatud Raieste viskas kaks silma.

Standings provided by Sofascore
Märksõnad
Tagasi üles