VIDEO ⟩ Kullamäe koduklubi hoidis üle noatera ära hullumeelse tagasituleku

Siim Kaasik
Kristian Kullamäe mänguhoos.
Kristian Kullamäe mänguhoos. Foto: BC 7bet-Lietkabelis Panevėžys/Facebook

Korvpallikoondise tagamängija Kristian Kullamäe koduklubi Panevežyse Lietkabelis alistas EuroCupil koduväljakul 92:88 Prantsusmaa klubi Bourg en Bresse'i.

Kuigi Lietkabelis läks otsustavale veerandile vastu 25-punktilises eduseisus, jõudis külalismeeskond normaalaja lõpu eel kolme punkti kaugusele. Viimase veerandi koguni 20:41 kaotanud Lietkabelis pääses siiski ehmatusega ning kirjutas tabelisse hooaja viienda võidu.

21 minutit mänginud Kullamäe viskas viis punkti (kahesed 2/0, kolmesed 4/1), võttis kolm lauapalli ja andis kolm korvisöötu. Võitjate resultatiivseim oli 27 punktiga Gediminas Orelik. Bourg'i resultatiivseim oli James Palmer juunior 31 punktiga.

Mängu tipphetked

Kullamäe koduklubil on nüüd EuroCupi A-alagrupis viis võitu ja seitse kaotust, mis hoiab neid viimasena kahksandikfinaali viival kaheksandal kohal. Bourg (8–4) hoidis enne kaotust Lietkabelisele esikohta, kuid langes nüüd kolmandaks.

Järgmisena mängib Lietkabelis ku viimasel päeval võõrsil üheksandal kohal oleva Rumeenia meeskonna Cluj-Napocaga (4 8).