Mitte ainult WRC: M-Sport valmistub mootorispordi üheks raskeimaks väljakutseks

Karl Mihkel Eller
Copy
M-Sport valmistab koostöös Fordi ja NWM-iga ette Ford Ranger Raptorit, millega startida Dakaril 2024. aastal T1+ võistlusklassis.
M-Sport valmistab koostöös Fordi ja NWM-iga ette Ford Ranger Raptorit, millega startida Dakaril 2024. aastal T1+ võistlusklassis. Foto: M-Sport

M-Spordi rallimeeskond on viimasel paaril kuul tõusnud taas eestlaste huviorbiiti. Peamiseks põhjuseks muidugi Ott Tänaku ja Martin Järveoja liitumine Inglismaa meeskonnaga MM-sarjas. Selle taustal on M-Spordi omanik Malcolm Wilson juba mõnda aega valmistunud mootorispordi üheks raskeimaks väljakutseks – Dakari kõrberalliks.

Kui Tänaku karjääri jätkumine WRCs ja liitumine M-Spordiga sai teatavaks alles detsembri alguses, siis ei ole see olnud ainus uus projekt, mille kallal Wilsoni juhitav firma on tegutsenud. Juba eelmisel aastal teatati, et koostöös Fordi ja Lõuna-Aafrika meeskonnaga Neil Woolridge Motorsport (NWM) võetakse sihiks osalemine Dakaril. Monte Carlo ralli ajal kinnitas Wilson Postimehele, et loodetavasti saab see unistus teoks selle aasta lõpus.

66-aastast Wilsonit võis jaanuari alguses märgata Saudi Araabia pealinnas Ar-Riyadis, mis võõrustas maailma kõige kuulsamat maratonrallit. Wilson ei teinud saladust, et käis seal suhtlemas erinevate kontaktidega ning piilumas, kuidas praegused meeskonnad tegutsevad. Lisaks suhtles ta üheksakordse ralli maailmameister Sébastien Loebiga, kes osales Dakaril seitsmendat korda, kuid jäi taas võiduta, leppides teise kohaga.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles