E, 27.03.2023

FOTO ⟩ Ülim jälkus: vastasklubi fännid poosid jalgpallimaailma ühe suurema tähe kujutise üles

Christopher Krutto
Ülim jälkus: vastasklubi fännid poosid jalgpallimaailma ühe suurema tähe kujutise üles
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vinicius Junior.
Vinicius Junior. Foto: Rodrigo Jimenez/EPA/Scanpix

Hispaanias mängiti eile jalgpalli karikavõistluste kohtumine Madridi linnarivaalide Atletico ja Reali vahel. Enne mängu leidis aga aset tülgastav vahejuhtum.

Nimelt poosid Atletico fännid Reali tähtmängija Vinicius Juniori kujutise Madridis asuva silla pealt üles. Selle kõrval seisis plakat, kuhu oli kirjutatud: «Madrid vihkab Reali.» Politsei on asunud juhtunut uurima kui vihakuritegu.

Jõleda teo mõistsid hukka nii Hispaania kõrgliiga, Reali kui ka Atletico esindajad. «La Liga, nagu ka minevikus, nõuab, et asja uuriksid riigi julgeolekujõud ja institutsioonid ning sihib teo toimepanijate süüdimõistmist ja neile selle eest kõige karmimaid karistusi,» seisis Hispaania liiga avalduses.

Kuigi Atletico fännide eesmärk oli ilmselt Reali mehi heidutada, siis see ei õnnestunud. Real võitis lõpuks kohtumise 3:1. Kusjuures mängu viimase värava lõi just Vinicius.

See pole esimene kord, kui Atletico fännid on sel hooajal 22-aastase brasiillase sihikule võtnud. Sügisel levis sotsiaalmeedias video, kuidas suur hulk Atletico fänne kutsusid mustanahalist mängumeest ahviks. Tolle olukorra järel süüdistas Vinicius Hispaania kõrgliiga juhte, et nad ei tegele piisavalt tõsiselt rassismiga.

Vinicius on viimase aasta jooksul tõusnud jalgpallimaailma üheks suuremaks täheks. Mullu aitas ta Reali Meistrite liiga ja Hispaania kõrgliiga võitjaks.

Märksõnad
Tagasi üles