Kalev/Cramo sai vägevas lahingus lisaajal ülinapi võidu

Karl Mihkel Eller
BC Kalev/Cramo tagamängija Alterique Gilbert (sinises).
BC Kalev/Cramo tagamängija Alterique Gilbert (sinises). Foto: Tairo Lutter

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus Eesti klubide osavõtul täna viis kohtumist. Neist põnevamaks kujunes BC Kalev/Cramo ja Liepaja vastasseis. Lätis mängitud kohtumise võitja selgitamiseks läks vaja lisaaega, mille järel võttis vaid ühepunktilise 93:92 võidu Tallinna klubi.

Kohtumine algas Kalev/Cramo jaoks hästi, esimese viie minutiga võideldi kätte pea kümnepunktiline edu, kuid kümne minuti järel oldi kahepunktilises kaotusseisus 25:27. Poolajapausile mindi juba lõunanaabrite 48:41 juhtimisel.

Liepaja sai oma mängumootori hästi käima ning kui kohtumise normaalaja lõpuni oli jäänud üheksa minutit, siis kasvatasid väljakuperemehed eduseisu 15 punktile – 74:59. Kalev/Cramo polnud aga oma viimast sõna öelnud.

Tänu headele teravustele ja visketäpsusele vabaviskejoonel jõuti 41 sekundit enne normaalaja lõppu 83:83 viigini. Viimase rünnaku õigus jäi veel Liepajale, kuid nende kaugvise läks mööda. Lisaaeg kulges tasavägiselt ning lõpuks kindlustas Kalevile võidu Alterique Gilberti kahepunkti vise kaheksa sekundit enne lõpuvilet.

Gilbert oli ka üleplatsimees, tema arvele kogunes 33 punkti. Kalevit aitasid võidumängus tublilt ka Hugo Toom 14 ja Zigmars Raimo 10 punktiga. Karlis Šilins oli Liepaja parim 32 punktiga.

Rapla Avis Utilitas võitis 103:84 (31:28, 21:22, 29:14, 22:20) Viimsi/Sportlandi, Tartu Ülikool Maks&Moorits alistasid võõrsil Läti Ülikooli 81:59 (19:15, 22:14, 15:16, 25:14), Tallinna Kalev/Audentes kaotas 68:72 (14:21, 23:14, 18:18, 13:9) võõrsil Ogrele. Pärnu Sadama ja tabeliliidri Prometei kohtumine on veel käimas, esimese poolaja kaotas Pärnu 32:51.