43-aastane Mannima jätkab suusarajal võidukalt

Postimees Sport
Copy
Tatjana Mannima oli 2021. aastal parim naine Tartu maratonil.
Tatjana Mannima oli 2021. aastal parim naine Tartu maratonil. Foto: Sille Annuk

Täna toimunud 37. Viru suusamaratoni pikema distantsi võitsid Kalev Ermits ja Tatjana Mannima. Poolmaratonil võidutsesid Kerto Kaasiku ja Mia Carolina Riisalu. Vastavalt rajaoludele sõideti Viru maratoni sel aastal 8-kilomeetrisel ringil.

32 km põhidistantsi finišijoone ületas Virumaa metsade vahel meestest esimesena Kalev Ermits (Areal Team) ajaga 01:10.07, tema järel Risto Uusivirta (Haapajärven Kullid) ajaga 01:10.12 ning kolmandana Andres Juursalu (Suusasemud) ajaga 01:12.51.

Kalev Ermits (paremal)
Kalev Ermits (paremal) Foto: Adam Illingworth

«Tunne on ikka hea, kui sai korraliku pingutuse teha ja ka konkurents oli väga hea. Meil oli korralik madin. Lõpus jäi siin natuke taktikamänguks – mul ehk oli seda sprinterlikku kiirust rohkem. Täna olid küll üsna jäised olud, aga väga keeruline ei olnudki,» sõnas Ermits.

Naistest haaras endale esikoha 43-aastane Tatjana Mannima (Suusasemud I) ajaga 01:18.12. Teise koha haaras endale Merilin Jürisaar (Team Nordic Jobs Worldwide) ajaga 01:18.13 ning kolmanda koha Greete-Liisa Toom (Sakala Suusaklubi) ajaga 01:25.48.

«Napilt tuli see võit, õnneks ikka leidsin lõpupoole endas kiiruse. Merilin oli täna tõeliselt hea konkurent, ta pani mind pingutama. Arvestades ilmaolusid, oli rada ikka väga hea, mõned kohad olid ehk jäised,» kirjeldas Mannima, kes plaanib terve Estoloppeti hooaja tänavu kaasa teha.

16 km lühidistantsi kiireim oli Kerto Kaasiku (Ambla Sk) ajaga 00:45.35 ning naistest Mia Carolina Riisalu (Cfc) ajaga 00:50.50.

Viru Suusamaratoni peakorraldaja Tarmo Kärdi sõnul sai keeruliste lumeolude kiuste korraldatud igati õnnestunud maraton. «Hea tunne on, et just 37. Viru maraton andis Estoloppeti uuele hooajale avastardi. Tõelised suusatajad tulevad ikka iga ilmaga kohale, nii ka täna. Meil oli väga hea tiim ja tõestasime ennast, suur suur tänu kõigile,» lausus Kärdi, kes rõõmustas ka positiivse tagasiside eest.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles