E, 27.03.2023

USA võõrustab lisaks MMile veel ühte jalgpalli suurvõistlust

Postimees Sport
USA võõrustab lisaks MMile veel ühte jalgpalli suurvõistlust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Viimati toimus Copa America USAs 2016. aastal. Siis võitis finaalis Tšiili penaltiseerias Argentinat. Pildil hoiavad võidukarikat Tšiili koondise poolkaitsja Arturo Vidal (vasakul) ja kaitsja Mauricio Isla.
Viimati toimus Copa America USAs 2016. aastal. Siis võitis finaalis Tšiili penaltiseerias Argentinat. Pildil hoiavad võidukarikat Tšiili koondise poolkaitsja Arturo Vidal (vasakul) ja kaitsja Mauricio Isla. Foto: Brad Penner/USA Today Sports/Scanpix

Kolme aasta pärast toimuv 2026. aasta jalgpalli MM toimub kolmes riigis – USAs, Mehhikos ja Kanadas. Kaks aastat enne maailma üht kõige olulisemat spordisündmust võõrustab USA aga Copa Americat.

Oluline on ära märkida, et USA ise turniiril ei osaleda, sest Copa Americal mängivad vaid Lõuna-Ameerika koondised. Küll aga on USA ainus riik, mis on Copa Americat väljaspool Lõuna-Ameerikat võõrustanud. Esimest korda tehti seda 2016. aastal.

2024. aasta suvel toimuval turniiril osalevad kümme Lõuna-Ameerika rahvuskoondist eesotsas praeguse tiitlikaitsja Argentinaga ning kuus külalismeeskonda CONCACAFi konföderatsioonist – ehk Põhja- ja Kesk-Ameerikast ning Kariibi mere piirkonnast.

2016. aastal mängiti USAs toimunud Copa America finaal New Jerseys vastvalminud MetLife staadionil, mis mahutab üle 80 000 pealtvaataja. Toona võitis Tšiili Argentinat 0:0 lõppenud normaal- ja lisaaja järel penaltiseerias 4:2.

2026. aasta suvel võõrustab USA koos Mehhiko ja Kanadaga MM-i, kus esmakordselt mängivad 48 koondist.

Märksõnad
Tagasi üles