E, 27.03.2023

Djokovic võitis oma kümnenda Austraalia lahtiste finaali ja kerkis taas maailma esireketiks

Karl Mihkel Eller
Djokovic võitis oma kümnenda Austraalia lahtiste finaali ja kerkis taas maailma esireketiks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Novak Djokovic juubeldamas pärast 10. Austraalia lahtiste võitu.
Novak Djokovic juubeldamas pärast 10. Austraalia lahtiste võitu. Foto: MANAN VATSYAYANA/AFP/Scanpix

Austraalia lahtistel tennisemeistrivõistlustel võitis meesüksikmängu finaalis Novak Djokovic (ATP 5.) 6:3, 7:4 (4), 7:6 (5) kreeklast Stefanos Tsitsipasi (ATP 4.). Ühtlasi sai 35-aastasest serblasest nüüd esimene mees, kes võitnud kümme Austraalia lahtist ning ühtekokku 22 suure slämmi turniiri.

38 minutit kestnud avasetis murdis Djokovic 2:1 eduseisus Tsitsipasi servi ning asus kindlalt kohtumist juhtima. Teises setis murdeid ei tehtud ning võitja selgitati kiires lõppmängus, mida Djokovic läks 4:1 juhtima, kuid Tsitsipas jõudis viigini. Enamat ta aga ei jõudnud ja võitis kiire lõppmängu 7:4.

Kolm sett algas kohe murdmistega. Esmalt kaotas oma pallingu Djokovic, siis Tsitsipas. Kohtumise saatuse otsustas jälle kiire lõppmäng, kus Djokovic pääses 5:0 ette, Tsitsipas võttis küll kolm punkti järjepanu tagasi, kuid kolmanda matšpalli kasutas serblane ära ja võitis 7:5.

Tsitsipas vs. Djokovic kohtumise statistika:

Foto: FlashScore.com

Djokovic alistas Austraalia lahtiste avaringis hispaanlase Roberto Carballes Baena kolmes setis ning võitis teises ringis maailma edetabeli teise saja lõpus asuva prantslase Enzo Couacaud’ vastu esimese seti 6:1, kuid äkitselt teise kaotas kiires lõppmängus 6:7.

Djokovic võttis tolles mängus meditsiinilise pausi, arst tegeles tema puusapiirkonna kallal. Tema reite ülaosad on terve turniiri jooksul olnud kõvasti teibitud, ta ei liikunud esimeste mängude ajal sugugi endale omase lõtvuse ja paindlikkusega. Couacaud’st sai ta küll jagu, kuid näis, et sinna võib tema turniir ka lõppeda. Serblase füsioterapeudid tegid aga väga head tööd ning ajasid taas maailma esireketiks tõusnud tennisisti vormi ja ta jõudis finaali välja.

Märksõnad
Tagasi üles