T, 21.03.2023

Lappi on Rootsi ralli eel ettevaatlik: arvasin ka enne Montet, et kõik on hästi

Toimetas Karl Juhkami
Lappi on Rootsi ralli eel ettevaatlik: arvasin ka enne Montet, et kõik on hästi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Esapekka Lappi.
Esapekka Lappi. Foto: Valery Hache

Autoralli hooaja avaetapp Monte Carlos soomlase Esapekka Lappi jaoks just kõige paremini ei möödunud. Aasta teisel rallil Rootsis loodab kahe hooaja vahel Toyotast Hyundaisse kolinud roolikeeraja rohkem konkurentsis olla, kuid on selles osas äraootaval seisukohal.

«Ilmselgelt on meil veel väga palju õppida. Ühest testipäevast [Monte Carlo jaoks] lihtsalt ei piisanud, isegi kui mu tunne oli selle lõppedes hea. Tegelikult läksime kusagil alt. Meid ootab ees veel palju tööd, sest Toyota on väga-väga tugev,» sõnas hooaja avaetapil kaheksanda kohaga leppinud Lappi portaalile rallit.fi.

Rallikalendri teine osavõistlust Rootsis peaks soomlasele kõigi eelduste kohaselt paremini sobima – 2019. aastal tuli ta Citroeni roolis seal teiseks, mullu oli Toyotaga kolmas –, ent Lappi asjadest ette ei rutta. 

«Rootsi on olnud üldiselt minu jaoks tugev ralli. Ma ei usu, et ma olen oma oskusi minetanud, lihtsalt praegu on mul peal ilmselge väljakutse ja surve, et kõik testid õnnestuksid,» sõnas Rootsi ralli tarbeks ennast ka koduseks Kuopio talveralliks üles andnud Lappi. 

«Ma usun, et me oleme Rootsis paremad, kuid seda, kus me tegelikult asume, näemegi alles kohapeal. Siiani on auto testidel väga hästi käitunud, kuid samamoodi arvasin ma ka Montesse minnes. Seega targem on mitte midagi öelda,» lõpetas soomlane.

Märksõnad
Tagasi üles