Eesti mägikotkas jäi valusal moel MK-punktideta (1)

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Artti Aigro.
Artti Aigro. Foto: CHRISTIAN BRUNA

Suusahüppajad panid täna punkti Austrias Tauplitz-Bad Mitterndorfis toimunud MK-võistlusnädalavahetusele, mis Artti Aigro jaoks paraku kõige rõõmsamalt ei lõppenud.

Nimelt kandus meie mägikotkas 235 meetri mäel (K-punkt 200 m) pelgalt 202 meetrit, mis ühes tuule- ja stiilipunktidega andis talle 172 punkti. Sellise tulemusega jäi Aigro paraku esimesena lõppvõistluse ukse taha. Viimasena lipsas 30 parema sekka jaapanlane Yukiya Sato, kes teenis 203,5-meetrise hüppe juures meie mehest 0,2 punkti enam.

«Hüpped läksid paremuse suunas, kuid ideaalset hüpet seekord teha ei õnnestunud,» tõdes Aigro pressiteates. 

«Täna võin rahule jääda enda tegemisega – vähemalt kandusid mõlemad hüpped [nii kvalifikatsioonis kui ka esimeses voorus] üle 200 meetri – ning pärast reedest ebaõnnestumist (Aigro lendas siis kõgiest 145,5 meetrit – K.J.) suutsin hüpe hüppe haaval ennast parandada,» lausus Augro, keda ootab nüüd ees lühike laager Planical ning seejärel juba Willingeni MK-etapp. 

Naastes aga Tauplitz-Bad Mitterndorfi MK-etapi juurde, siis võistluse võitis Halvor Egner Granerud. Norralane kandus vastavalt 234,5 ja 235 meetri kaugusele, teenides kahe hüppe kogusummas 455,5 punkti. Talle järgnesid sloveen Timi Zajc (234 m, 230,5 m; 451,4p) ja austerlane Stefan Kraft (233 m, 229m; 446,4 p). Ühtekokku oli Austrias võistlustules täna 40 mägikotkast.

Suusahüpete esikümme.
Suusahüpete esikümme. Foto: FIS

Aigro on MK-sarjas tänavu punkte teeninud vaid kolmel etapil –  Rukal, Innsbruckis, Sapporos – ning on 14 silmaga MK-sarja kokkuvõttes 45. kohal. Kokku on tänavusel hooajal punktirõõmu tundnud 68 suusahüppajat, viimaselt realt, ühe punkti pealt, võib leida ka meie teise mägikotka Kevin Maltsevi.

Märksõnad

Tagasi üles