T, 28.03.2023

FOTO ⟩ Ajalooline hetk: agressorriigi sümboolikal polnud kohta suurel võidutrofeel

Karl-Joosep Küngas
Ajalooline hetk: agressorriigi sümboolikal polnud kohta suurel võidutrofeel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Arõna Sabalenka.
Arõna Sabalenka. Foto: EPA/JOEL CARRETT/SCANPIX

Möödunud nädalavahetusel selgusid Austraalia lahtiste võitjad. Naiste konkurentsis tõstis autasu pea kohale Valgevene tennisist Arõna Sabalenka, kes võitis enda karjääri esimese slämmitiitli.

Viimased 11 kuud on agressorriikide Venemaa ja Valgevene tennisistid rahvusvahelistel turniiridel saanud mängida ainult neutraalse lipu all. Nõnda võitis Sabalenka esimese neutraalse sportlasena mõne suure slämmi, kui alistas Austraalia lahtiste finaalis 4:6, 6:3, 6:4 Kasahstani esindaja Jelena Rõbakina.

Seejuures on tavaks, et värske slämmivõitja nimi graveeritakse kohe ka uhkele võidukarikale. Austraalias saabus aga ajalooline hetk, sest Sabalenka nime taha ei kirjutatud ühtegi riiki. Säärast olukorda pole varem kunagi juhtunud.

Sabalenkat ennast selline käik ei häirinud. «Kõik teavad, et olen Valgevene mängija. Kas see on minu riigi jaoks suur asi? Usun, et on. Arvan, et inimesed on minu üle uhked,» lausus Valgevene tennisist pressikonverentsil ning lisas, et kodumaale ta suurt võitu tähistama ei kipu. «Lähen tagasi Miamisse, kus ma praegu elan.»

24-aastasest valgevenelannast sai tennise naiste üksikmängus 58. erinev slämmivõitja. Austraalia lahtistel on nüüd naiste seas kroonitud võitjaks 29 erinevat tennisisti. Varem oli Sabalenka võitnud kaks slämmitiitlit paarismängus.

Märksõnad
Tagasi üles