N, 23.03.2023

Valgevenelannast olümpiavõitja keeldub neutraalse lipu all võistlemast

Karl-Joosep Küngas
Valgevenelannast olümpiavõitja keeldub neutraalse lipu all võistlemast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Dzinara Alimbekava.
Dzinara Alimbekava. Foto: FRANCOIS-XAVIER MARIT/AFP/SCANPIX

Valgevene laskesuusataja Dzinara Alimbekava andis mõista, et ei soovi neutraalse sportlasena rahvusvahelisele sportlasareenile naasta.

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) on andnud mõista, et Venemaa ja Valgevene sportlased on oodatud 2024. aasta Pariisi olümpiale. See annab võimaluse, et nende sportlased saavad ka laiemalt järgmisel hooajal neutraalsete sportlastena võistelda.

2018. aastal olümpiavõitjaks kroonitud Alimbekava ei soovi ilma Valgevene liputa rahvusvahelisele areenile naasta, kuna tema sõnul pole tegemist õige otsusega. Ta andis sellest mõista kodumaa televisioonisaates «SportKadr».

«Ütlesin kohe, kui meie olümpiakomitee koosolek toimus, et meid ei kohelda teistega võrdselt. Selliselt ei peaks asjad spordis toimima,» alustas olümpiavõitja enda sõnavõttu. «Meid peaks kõiki võrdselt kohtlema. Kui me taas võistleme, siis peaksime seda saama teha nagu kõik teised sportlased. See tähendab, et saame võistelda enda lipu all.

Kas ma olen neutraalse sportlasena võistlemise vastu? See on väga raske küsimus, aga praegu pole ma kindlasti nõus võistlema neutraalse sportlasena.»

Alimbekava on viimaste aastate Valgevene üks edukamaid laskesuusatajaid. Viimase kolme hooaja jooksul on ta MK-sarjas teeninud kuus poodiumikohta ning korra ka etapivõidu saanud. Tema suurim triumf tuli 2018. aasta olümpiamängudel, mil ta teatenelikus olümpiavõitjaks krooniti. Individuaalselt on tema parimaks jäänud Pekingi mängude viies koht individuaaldistantsil.

Märksõnad
Tagasi üles