Tubli etteaste teinud Eesti murdmaasuusataja jäi napilt noorte MMil esikümnest välja

Kaidy Kaasiku.
Kaidy Kaasiku. Foto: Eesti Suusaliit

Whistleris peetavatel põhja suusaalade juunioride ja noorte MMil teenis murdmaasuusataja Kaidy Kaasiku U23 neidude 20 km ühisstardiga klassikasõidus 11. koha. Tema kaksikõde Keidy lõpetas võistluse 15. positsioonil.

U23 neidude pikim distants algas kohe korraliku tempoga ning pärast viit kilomeetrit oli juhtgrupis ainult 15 sportlast. Nende hulka mahtusid ka mõlemad kaksikõed Kaasikud. Järkjärgult tõsteti veel tempot ning eestlannad sellega kaasa minna ei suutnud. Siiski oli lõpptulemus kiiduväärt.

Kaidy saabus finišisirgele koos norralanna Sigrid Leseth Föyeni ja Liliane Gagnoniga. Eestlanna suutis kodumaal võistlevad Gagnoni lõpuspurdis edestada, ent Föyeni paremust tuli ikkagi tunnistada. Seejuures jäi koht esikümnes Kaidy Kaasikust ainult 1,2 sekundi kaugusele. Tema kaksikõde Keidy lõpetas õest 40 sekundit hiljem 15. kohaga.

Maailmameistriks krooniti Norra koondislane Kristin Austgulen Fosnäs, kes edestas lõpuspurdis sakslannat Lisa Lohmanni 2,3 sekundiga. Viimasena astus poodiumile Fosnäsi koondisekaaslane Margrethe Bergane (+7,2).

U23 neidudel jääb sõita veel üks individuaaldistants, kui 3. veebruaril toimub 10 km vabatehnika eraldistart.