E, 27.03.2023

Tänaku tiimikaaslasel on eestlaselt õppida ootamatult vähe

Christopher Krutto
Tänaku tiimikaaslasel on eestlaselt õppida ootamatult vähe
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pierre-Louis Loubet
Pierre-Louis Loubet Foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Ott Tänak sõidab tänavu M-Spordi rallitiimi ridades, kus tema tiimikaaslaseks on Prantsusmaa rallitalent Pierre-Louis Loubet. Loubet ei saa 2019. aasta maailmameistrilt aga üldse nii palju õppida, kui võiks arvata.

Kui Loubet pole veel kordagi WRC-sarja tippklassis täishooaega kaasa teinud, siis Tänak on võidutsenud 17 rallil ning krooniti 2019. aastal maailmameistriks. Seetõttu võiks eeldada, et noorem kolleeg saab kogenumalt sõitjalt palju teadmisi ammutada, kuid päris nii see ei ole.

Põhjus ei seisne mitte selles, et Loubet ei ole huvitatud Tänakult õppimisest, vaid eestlase õppetunnid ei pruugi prantslasele olla kasulikud. Kui Dirtfish uuris Loubet’lt, kas ta töötab Tänakuga lähedaselt, kõlas vastuseks ei.

«Meil on päris erinev filosoofia seadistuse osas, meil on päris erinev sõidufilosoofia,» seletas prantslane. «Aga ma kuulan palju, mida ta ütleb, sest ta on suur tšempion ja tema kogemused on suurepärased.»

Tänavu on M-Spordi põhifookus ilmselgelt Tänaku peal ning Loubet on tiimis, et eestlast võimalusel toetada ja kogemusi hankida, aga ta loodab ka ise sel aastal suuri tulemusi näidata. Küll mitte järgmisel nädalal Rootsis.

«Ma arvan, et Rootsis on vaja harjutada. Proovime hästi esineda, aga kui Mehhikosse läheme, siis usun, et isegi kui ma ei tee ühtegi teist rallit, on meil kruusal potentsiaali.

Arvan, et võime uskuda, et suudame teha häid asju. Auto on tugev ja mulle meeldib see auto kruusal, nii et eks ole näha,» lõpetas Loubet.

Märksõnad
Tagasi üles