Karjääri lõpetanud tippmängija teeb 40-aastaselt tagasituleku Eesti meistriliigasse

Postimees Sport
Copy
Risto Lepp (palliga) 2006. aastal HC Kehra särgis.
Risto Lepp (palliga) 2006. aastal HC Kehra särgis. Foto: Raigo Pajula/Postimees/Scanpix

HC Tallinna ridades tuleb pühapäeval mängijana taaskord üle nelja aasta platsile klubi eestvedaja ja võistkonna 40-aastane peatreener Risto Lepp. Lepp teeb teistkordse tagasituleku mängijana. Tippspordist raske õlavigastuse tõttu 30-aastaselt 2013. aastal loobuma pidanud Lepp aitas enda loodud HC Tallinna klubi 2019. aasta kevadel peale kuue aastast eemalolekut mängijana meistriliiga hõbemedalile.

«Kui eelmise comeback'i tegin, siis püstitasime ilmselt põhihooaja käsipalli pealtvaatajate publikurekordi. Kalevi spordihallis oli kokku üle 600 inimese. Eks selgi korral võib-olla põnev vaatama tulla, mida suudan.

Seekordse tagasituleku eesmärk on anda meestele rohkem vahetust, et nad säiliksid kauem värskena ja suudaksime kvaliteeti kauem hoida. Meil on hetkel väga vähe vahetusmängijaid, kuid ma ei tule noortelt arenguks väärtuslikku mänguaega võtma.

Risto Lepp 30. detsembril toimunud Spordiaasta tähtede galal.
Risto Lepp 30. detsembril toimunud Spordiaasta tähtede galal. Foto: Taavi Sepp

Ma usun, et ma suudan mängijana võistkonnale rohkem anda kui hetkel treeneripingil, kus mul kannatust ilmselgelt liiga vähe. Tahan kohe võita! Loodan oma mänguga meeskonnakaaslased paremaks teha ehk luua neile positsioonirünnakutel paremaid võimalusi väravaviskamiseks.

Aga mängiv peatreener on üliraske olla. Trenni olen meestega pidevalt sel hooajal kaasa teinud. Eile mängisime oma duubelvõistkonnaga treeningmängu. Nautisin. Ma arvan, et mängijad ise ka nägid, et võin neid aidata ja hoida neil tugiisikuna mängulusti ja võitluslikkust üleval mängu lõpuni, ükspuha mis seis tablool

Nii et, ma ei imesta kui pühapäeval võtame kodus oma esimese võidu. Selge, et ma ei ole esimeses mängus veel sellisel tasemel nagu ise soovin, kuna mängutunnetuse tagasisaamine võtab aega.

Tapa on selge soosik ja sel hooajal võimsas hoos. Nädal tagasi kaotasime neile kodus koguni 17-30, kuid pühapäeval ei imesta kui võtame hooaja esimese võidu. Järgenevates mängudes olen juba kindlasti parem, aga seda juhul kui kanderaamilt pühapäevases mängus ära ei veeta,» rääkis Lepp pressiteatevahendusel. Hetkel pole ta veel otsustanud, kas mängib võistkonna eest veel mõne mängu või keskendub pigem treeneritööle.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles