BLOGI JA GALERII ⟩ Tänak võitis Otepää talveralli, Linnamäe edestas teise koha heitluses Jeetsi

Karl-Joosep Küngas
Copy

Täna sõideti Otepääl Eesti meistrivõistluste avaetapp, mis on tavapärasest taas veidi uhkem. Seda ennekõike asjaolu tõttu, et rajal käisid ka Ott Tänak ja Martin Järveoja, kes seal ka võidutsesid.

Enne rallit:

Avaetapina sõidetavale Otepää talverallile registreerus kümnes klassis kokku 85 võistluspaari kümnest riigist. Nende seas on kaks M-Spordi ettevalmistatud Ford Puma Rally1-autot. Ühe roolis on Ott Tänak, teist ohjab kreeklane Jourdan Serderidis.

Otepää talveralli 2023 stardirivi avavad 2019. aasta autoralli maailmameistrid Ott Tänak ja Martin Järveoja, kes on Lõuna-Eesti teedel võistlemas Ford Puma Rally1-autoga ja valmistumas järgmisel nädalal sõidetavaks Rootsi MM-ralliks.

Teise ekipaažina saavad stardi eestlaste meeskonnakaaslased Jourdan Serderidis ja Frédéric Miclotte (Ford Puma Rally1). Kui Miclotte on Eestis varem korra võistelnud, siis pühapäeval 59. sünnipäeva tähistanud Serderidisest saab esimene kreeklane, kes Eestis autoralli stardi teeb.

Järgmised kolm võistluspaari võistlevad EMV2 klassi kuuluvatel Rally2 autodel, milles esimeses istuvad 2022. aasta Eesti absoluut ja klassi EMV2 meistrid Gregor Jeets ja Timo Taniel (Škoda Fabia Rally2 evo). Nende järel saavad hooaja avavõistluse lähte möödunud aastal mõlemas eelmainitud klassides hõbeda teeninud Priit Koik ja Kristo Tamm (VW Polo R5 GTI) ja 2022. aasta Otepää talveralli võitjad Georg Linnamäe ja James Morgan (Hyundai i20 N Rally2). Kokku on EMV2 klassis starti tulemas seitse võistluspaari.

Stardirivi esikümne lõpetavad neli EMV5 klassi võistluspaari eesotsas lätlaste Emīls Blūms ja Didzis Eglītis (Mitsubishi Lancer Evo IX) ja eestlaste Timmu Kõrge ja Erki Pintsiga (Mitsubishi Lancer Evo X). Kokku on EMV5 klassis hooaja avavõistlusele startimas 14 ekipaaži.

EMV3 klassis on Ford Fiesta Rally3 autodega Otepää talverallile startimas kolm võistluspaari. Ainsa Eesti ekipaažina on selles arvestuses osalemas Janno Pagar ja Mikk-Sander Laubert. EMV4 klassis on hooaja avaetapi starti tulemas üheksa võistluspaari, kelle hulgas ka möödunud aastane meister Jaspar Vaher, kelle Ford Fiesta Rally4 auto kõrvalistmel istub Evelin Mitendorf.

Otepää talveralli 2023 kõige suurem osalejate arv on klassis EMV6, kus lisaks möödunud aastastele meistritele Taavi Niinemetsale ja Esko Allikale (BMW M3) lähevad hooaja esimesi punkte püüdma veel 15 võistluspaari. EMV7 klassi, kus stardis seitse ekipaaži avavad möödunud hooaja pronksimehed Robert Kikkatalo ja Robin Mark (Honda Civic Type-R). Seitse võistluspaari registreerus hooaja avavõistluseks ka klassis EMV8, kellest esimesena saavad rajale numbri 30 all Hanna Lisette Aabna ja Jarmo Liivak (Ford Fiesta R2).

Kaheksa-aastase pausi järel on Eesti meistrivõistluste raames sõidetava talveralli stardis ka EMV9 ehk veoautode klassi võistlejad, kes toovad rajale 11 GAZ-i, eesotsas möödunud aastaste meistrite Tarmo Sildi ja Raido Loeliga (GAZ 51).

Klassi EMV Lada meistrivõistluste avaetapi punktide eest hakkavad heitlema neli võistluspaari. Esimese Ladaga saavad Otepääl lähte klassi 2022. meistrid Koit Repnau ja Hannes Hannus (Lada VFTS).

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles