Baskonia sai valusa kaotuse järel väga tähtsa võidu

Toimetas Ville Arike
Maik-Kalev Kotsar viskas 10 punkti.
Maik-Kalev Kotsar viskas 10 punkti. Foto: Filip Singer/Epa/Scanpix

Eesti korvpallikoondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Vitoria Baskonia sai Euroliigas väga tähtsa võidu, kodusaalis alistati Ateena Panathinaikos 95:90.

Baskonia oli jaanuarikuus kaotanud kuuest mängust viis, viimati jäädi teisipäeval alla tabeli lõpuossa kuuluvale Milano Armanile ning ees seisab kõva võitlus play-off-koha eest. Nüüd pääseti tänu 31:15 võidetud teisele veerandajale poolajapausiks ette  52:38 ning edu hoiti lõpuni.

Baskonia resultatiivseimaks kerkis 24 punktiga Markus Howard, samas tabas ta 11 kolmesest ainult 2. Matt Costello lisas 16, Vanja Marinkovic 14, Kotsar 10 punkti (lisaks 6 lp, 4 rs). Raieste mänguaega ei saanud. Panathinaikosel vastas Derrick Williams 19 punktiga.

Baskonia hoiab 23 mängust saadud 13 võituga kuuendat kohta, ent play-off'ist välja langemise tsoon jääb kõigest ühe võidu kaugusele.