N, 23.03.2023

Tšehhi ei boikoteeriks olümpiat: me ei taha korrata kommunistide 1984. aastal tehtud viga

Toimetas Ville Arike
Tšehhi ei boikoteeriks olümpiat: me ei taha korrata kommunistide 1984. aastal tehtud viga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Olümpiamängud tulevad Pariisis järgmise aasta suvel.
Olümpiamängud tulevad Pariisis järgmise aasta suvel. Foto: BENOIT TESSIER/Reuters/Scanpix

Kui Poola spordiminister Kamil Bortniczuk kuulutas nädal tagasi Venemaa Pariisi olümpiamängudele lubamise vastase koalitsiooni loomisest ning mõne päeva eest avaldas, et sellega võiks liitude 40 riiki, siis tegelikkuses pole asi niisama lihtne. Eelmisel sajandil aastakümneid NSV Liidu terrori all kannatanud Tšehhi ei ole boikotimeelt.

Jutt käib mõistagi olukorrast, kui agressorriikide Venemaa ja Valgevene sportlased lubataks Pariisi mängudele.

«Boikotist pole mingit juttu, sest me ei taha karistada Tšehhi sportlasi. Oleme sportlastelt palunud vabandust 1984. aasta Los Angelese mängude boikoteerimise eest ega taha korrata kommunistliku aja kurba kogemust,» vahendas Tšehhi olümpiakomitee avaldust Ceska Televize.

Samas vaimus avalduse tegi Prantsusmaa partei «Les Patriotes» liider Florian Philippot, kes oma Twoitteri-säutsus märkis: «Keegi ei esitanud küsimusi USA sportlaste osalemise kohta 2004. aasta Ateena olümpial, mil riik ründas ebaseaduslikult Iraaki, mis tõi kaasa lugematul arvul ohvreid.» 

Eelmisel nädalal oli Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) teatanud, et on valmis teatud tingimustel lubama Venemaa ja Valgevene sportlastel naasta rahvusvahelisele areenile.

Märksõnad
Tagasi üles