VIDEO Valusalt kukkunud suusahüppaja veeti areenilt kanderaamil minema

Karl-Joosep Küngas
Copy
Jenny Rautionaho.
Jenny Rautionaho. Foto: EPA/Ronald Wittek/SCANPIX

Suusahüpete MK-sarja osavõistlusel Saksamaal Willingenis toimus hirmus kukkumine, milles sai kannatada soomlanna Jenny Rautionaho.

Rautionaho tegi Willingeni HS 147 hüppemäel ilusa õhulennu ning maandus 128,5 meetri peale. Kahjuks ei suutnud suurel kiirusel soomlanna enda suuskade üle kontrolli säilitada ning need põrkusid kokku. Pärast seda kaotas Rautionaho tasakaalu ning vajas kiiret esmaabi.

Pärast mitut minutit otsustasid arstid ta kanderaamile seada ning ta veeti sealt kiirabiautosse. Korraldajad kinnitasid, et soomlanna tuli toimetada haiglasse, kus talle tehti täpsemad uuringud.

Endine Kristjan Ilvese treener Petter Kukkonen, kes töötab hetkel Soome rahvusringhäälingus eksperdina, andis juhtunu kohta analüüsiva kommentaari.

«Tegemist oli väga ilusa hüppega, kus näis kõik kontrolli all olev. Maandudes läksid lihtsalt suusad kokku ja sportlane kukkus. Esialgu ei tundu kukkumine kuigi ohtlik, ent sportlane libiseb kiirusega 120 km/h. Kui näiteks põlve või pea vastu maapinda ära lüüa, siis kaasnevad väga suured probleemid,» lausus Kukkonen, kes lisas, et Willingeni mägi tundus olevat jäine ja ebaühtlane.

Märksõnad

Tagasi üles