T, 21.03.2023

JÄRELVAADATAV ⟩ Taas Selver/TalTechist üle olnud Tartu Bigbank kindlustas põhiturniiri võidu

Postimees Sport
Taas Selver/TalTechist üle olnud Tartu Bigbank kindlustas põhiturniiri võidu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Võrkpalli Balti liigas alistas kolmapäeval Tartu Bigbank 3:1 (25:17, 25:18, 19:25, 25:18) Selver/TalTechi.

Kaks esimest geimi kulgesid Alar Rikbergi juhendatava Bigbanki kindlal dikteerimisel, kolmandas tõi eelkõige Tristan Tähe mängu sekkumine ka Selver/TalTechile uue hingamise ja kolmanda vaatuse võitis pealinna klubi. Neljadas käristas aga Tartu liidri Matej Šmidli serviseeria vahe 18:14-le ning sellest Selver enam ei taastunud.

Võitjatele tõi Šmidl 21 punkti (+6), 16 silma (+8) lisas viimastes mängudes heas hoos olev Tamur Viidalepp. Tartu vastuvõtt oli 35%, rünnakuid lahendati 46-protsendiliselt, blokipunkte kogunes 10 (neist 4 pani Mart Naaber) ja servil löödi 7 ässa ja tehti 20 viga.

Selver/TalTechi edukaimaks tõusis rünnakul 18 punktiga (+11) Oliver Orav, 9 punkti (-3) lisas Tristan Täht. Tallinna klubi vastuvõtt oli 42%, rünnak 34%, blokiga saadi 8 ja serviga 5 punkti (eksiti 14 pallingul).

Bigbankil on nüüd koos 56 punkti ning pidada veel kolm kohtumist, Selver/TalTechil on teisena 48 punkti ning pidamata kaks mängu, seega pole neil enam võimalik Tartust mööduda. Nii toimub nelja meeskonna osalusel peetav finaalturniir 4. ja 5. märtsil Tartus. Ka Selveri meeskonna põhiturniiri 2. koht enam ei muutu nagu ka Pärnu Võrkpalliklubi viimane positsioon, ent ülejäänud kohtade nimel seisab ees tõsine võitlus.

RTU/Robežsardze/Jurmalal on tabelis kolmandana 28 punkti, neljas on 27 punktiga Jekabpilsi Luši, viies 26 punktiga Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme, kuues 24 punktiga Võru Barrus Võrkpalliklubi ja seitsmes 13 punktiga Pärnu Võrkpalliklubi.

Veerandfinaalides kohtuvad omavahel 2. vs 7.; 3. vs. 6. ja 4. vs. 5. koht. Seeria on 2-mänguline, teine mäng toimub põhiturniiri kõrgemal kohal lõpetanud meeskonna kodusaalis, vajadusel otsustab edasipääseja “kuldne geim”. Veerandfinaalmängud on planeeritud 22. ja 25. veebruarile.

Enne mängu:

Tartu on sel hooajal näidanud Balti liigas väga head minekut, kui 20 mängust on võidetud tervelt 18. Tõsi, eelmisel nädalavahetusel saadi hooaja teine kaotus, kui kodusaalis jäädi 2:3 alla Daugavpilsile.

Selver/TalTech on 21 mängust võitnud 16 ning 48 punkti kogunud pealinnaklubi jääb Tartust ühe enam peetud mängu juures maha viie silmaga. Tartu ja Selver/TalTech on Balti liiga selged liidrid, sest kolmandal kohal oleval Jurmalal on alles 28 punkti.

Klubid lähevad kolmapäeval selle hooaja Balti liigas vastamisi neljandat korda. Tartul on kirjas 3:0 ja 3:2 võidud, aga hooaja avalahingus võitis Selver/TalTech taaralinlasi 3:2.

Märksõnad
Tagasi üles