Põhja-ja Baltimaade spordiministrid võtsid agressorriikide sportlaste osas tauniva seisukoha

Postimees Sport
Copy
Kultuuriminister Piret Hartman. 
Kultuuriminister Piret Hartman. Foto: Kristjan Teedema

Kultuuriminister Piret Hartman kutsus täna koos Soome teadus- ja kultuuriministri Petri Honkoneniga kokku Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi, Taani, Norra ning Islandi spordiministrite videokohtumise. Kõne alla võeti Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) püüded lubada Venemaa ja Valgevene sportlased teatud tingimustel tagasi rahvusvahelisele spordiareenile.

«Olime Balti riikide ja Põhjamaade kolleegidega üksmeelsed – sõda Euroopa südames Ukrainas ei ole lõppenud ning Venemaa ja Valgevene sportlastele kehtestatud piiranguid ei tohi leevendada. Agressorriikide sportlased ei ole rahvusvahelistele spordivõistlustele, sealhulgas olümpiamängudele oodatud. Me ei lase teemal vaibuda, samameelsed riigid peavad selles küsimuses kõnelema julgelt ühel häälel,» rõhutas kultuuriminister Piret Hartman.

Reedel, 10. veebruaril osaleb kultuuriminister Hartman Ühendkuningriigi digi, kultuuri, meedia ja spordi riigisekretäri Michelle Donelani kutsel kõigi riikide spordiministritele avatud videokohtumisel, mille keskmes on samuti agressorriikide sportlaste osalemine rahvusvahelises spordis.

Eelmisel nädalal tegid Balti ja Poola spordiministrid ühisavalduse, kus rõhutasid, et spordiorganisatsioonid ei peaks muutma oma taunivat hoiakut Venemaa ja Valgevene osas. Ministrid toonitasid, et agressorriikide esindajate suurvõistlustele lubamine legitimeerib nende riikide poliitilisi otsuseid ning juhib tähelepanu kõrvale rünnakult Ukraina vastu.

Märksõnad

Tagasi üles