E, 27.03.2023

Solberg kaitses Vene WRC-mehi: sõda pole nende süü, las nad sõidavad

Siim Kaasik
, reporter
Solberg kaitses Vene WRC-mehi: sõda pole nende süü, las nad sõidavad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Oliver Solberg.
Oliver Solberg. Foto: Hyundai Motorsport

Kuigi suurem osa Venemaa sportlastest on Ukraina sõja tõttu rahvusvaheliselt areenilt tõrjutud, saab rallisõitja Nikolai Grjazin neutraalse lipu all autoralli MM-sarjas kihutada. Norra-Rootsi rallisõitja Oliver Solberg selles probleemi ei näe.

Ainus kord, kui Grjazin pidi Ukraina sõja tõttu etapi vahele jätma, oli mullune Rally Estonia. Seda põhjusel, et kultuuriministeeriumi taotlusel määrati talle Eestisse sisenemise keeld.

Soomes oli küll ralli nimisponsor Secto Grjazini osalemise vastu, ent kuna põhjanaabrite valitsus meie omaga sarnast otsust ei teinud, sai ta Jyväskyläs ikkagi kihutada.

Sel nädalavahetusel peetaval Rootsi MM-rallil on WRC2 klassis kihutav venelane jällegi stardis. Seda sellepärast, et Rootsi autospordiliidu peasekretäri sõnul ei saa kohalik alaliit keelata FIA võistlustel Venemaa sportlaste osalemist.

Grjazini tiimikaaslaseks Toksportis on Rootsi lipu all võistlev Solberg, kes astus nüüd venelaste kaitseks välja. «Tegelikult pole nad midagi valesti teinud, kui keegi teine otsustas sõda alustada. See pole nende süü, lubage neil sõita. Me lihtsalt sõidame ralliautodega ja lõbutseme. See on kõige tähtsam,» vahendab Rallit.fi Solbergi sõnu.

Grjazin kihutas ka hooaja avaetapil Monte Carlos, kus kaotas WRC2 klassi võidu pärast rallit määratud ajakaristuse tõttu.

Märksõnad
Tagasi üles